Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kanal İstanbul Açıklaması ile Ekrem İmamoğlu'na Flaş Yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 Bin Sosyal Konut Projesi töreninde yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunarak Ekrem İmamoğlu'na çok konuşulacak bir yanıt verdi! Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde düzenlenen 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 12.12.2019 - 13:09 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 Bin Sosyal Konut Projesi töreninde yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunarak Ekrem İmamoğlu'na çok konuşulacak bir yanıt verdi!

Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde düzenlenen 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ KAÇAK MI?Dönem dönem CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kaçak olduğu iddialarına da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kaç kere şurayla ilgili 'ruhsatsız bina' dediler ve Danıştay burayla ilgili kararını açıkladığı halde burada ruhsat problemi yoktur demesine rağmen bakıyorsunuz ana muhalefetin başı ikide bir buranın ruhsatsız olduğunu söylüyor.Belge ortada daha ne istiyorsun? Tabi o konuşuyor biz yolumuza devam ediyoruz. İstanbul'da Yavuz Sultan Selim köprüsünü yaptık. Bunlar karadan ulaşamadılar, denizden gelip gösterileri yaptılar. Marmaray'ı yaparken bu işi mahkemelere taşıdılar.Şimdi Marmaray'dan milyonlarca vatandaşımız denizin altından gidiyor. Aynı şekilde Avrasya, buradan da denizin altından araçlar gidiyor, geliyor. Bütün bunlar Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Şimdi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıktık" diyerek sorulara yanıt verdi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NA ÇOK SERT KANAL İSTANBUL YANITI: SEN OTUR İŞİNE BAK! Konuşmasında Kanal İstanbul projesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kanal İstanbul nedir biliyor musunuz? Boğazı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Aklımda kaldığı kadarıyla 7 ay romen tankeri orada yanmıştı, zaman zaman yalılara bindiren gemiler…Şimdi burası yapıldığında bu işin sadece çevrecilik yönünden kurtuluşu değil, bunun yanında çok daha bir siyasi boyutu olacak ki bunu şimdi kullanmıyorum. Vakti saati geldiğinde onu da kullanırız. O siyasi boyutuyla da Kanal İstanbul dünyada çok ciddi bir sükse yapacak.Böylesine stratejik önemde projeyi engellemek için her yolu deniyorlar. Biz kimlere hangi mesajların verilmek istendiğini gayet iyi biliyoruz. Birileri başlarını okşayacak efendilerine diyet borcu ödeyecek diye bu projeyi biz rafa kaldırmayız. Dün olduğu gibi bugün de CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz. CHP'nin kendi çapsızlığının bedelini milletimizin ödemesine kesinlikle rıza göstermeyiz" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@