Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kanal İstanbul Açıklaması: Temeli Bu Yaz Atılacak!

AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhalefetin ısrarla karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Kanal İstanbul projesi yapılacak mı, Kanal İstanbul ihalesi ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kanal İstanbul Açıklaması: Temeli Bu Yaz Atılacak!

Emekli amiraller tarafından yayımlanan darbe imalı bildiri sonrasında ülkenin gündemi bir kere daha Kanal İstanbul olurken konu hakkında bir son dakika açıklaması da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 103 AMİRALE BİLDİRİ TEPKİSİ: BAŞKOMUTANLARI KILIÇDAROĞLU

Mecliste AK Parti grubuna seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "CHP, bir grup emekli amiralin buram buram darbe kokan bildirisini aklamaya çalışacak kadar şirazesinden koptu.CHP darbe kokan bildiriyi aklamaya çalışıyor. Şu anda bu emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Ve 104'ün içinde CHP üyesi olanlar vardır" diyerek bildiriye imza atan amiralleri eleştirdi ve bir kere daha darbe iması bulunduğunu dile getirdi.

KANAL İSTANBUL'A İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK BELLİ OLDU!

Kanal İstanbul projesinin bir kere daha çok önemli olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Bu proje İstanbul'a kazandırdığımız havalimanı, metro, köprü ile bütünlük arz edecektir. Boğazlardaki gemi trafiğinin azalmak bir yana artacağına işaret ediyor. İstanbul Boğazı'ndan emniyetli gemi geçiş garantisi 25 bindir. Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır" diyerek Kanal İstanbul'u isteseler de istemeseler de yapacaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Kanal İstanbul projesin ihalesine en kısa sürede çıkacaklarını belirterek temelinin ise bu yaz atılacağını dile getirerek herkese hayırlı olması temennisinde bulundu. Böylelikle Kanal İstanbul projesinin çok merak edilen ilk kazmanın ne zaman vurulacağını duyurmuş oldu.