Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi Açıklaması!

2012 senesinde Büyük Deprem Dönüşümü hareketini başlattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi Açıklaması!

17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan büyük depremin yıldönümü tüm ülke genelinde bir kere daha gözyaşları içerisinde anılırken gözler beklenen Büyük İstanbul Depremine çevrilmişti. Kentse dönüşüm projelerin hayati önemine yapılan vurgular ile hem vatandaşlara hem de ilgili belediyelere yapılan çağrılar sonrasında bir açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile bugüne kadar kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken 81 ilde 922 ilçede çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi. Millet bahçesi projelerinin de önemine değinen Erdoğan Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

TÜRKİYE'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ HANGİ TARİHTE BAŞLADI?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında depreme dayanıklı konut stokumuzu sürekli olarak artırıyoruz. 2012 yılında başlattığımız Büyük Deprem Dönüşümü hareketini ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden sürdürüyoruz" diyerek son durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

2021 senesinde Büyük Deprem Dönüşümü hareketini başlattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan 300 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştireceklerini dile getirdi. Kentsel dönüşüme alınan 300 bin konutun 100 bin tanesinin İstanbul'da bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projelerin yatırım değerinin ise 90 milyar lira olduğuna söyledi.

cumhurbaşkanı-erdoğan-kentsel-dönüşüm-paylaşımı

2,5 milyon sosyal konut ve kentsel dönüşüm projesinin bugüne kadar gelen süreçte tamamlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projeler sayesinde 10 milyon vatandaşın can ve mal güvenliklerini sağladıklarını belirtti. Türkiye'de bulunan binaların yüzde 55 gibi büyük bir bölümünde TOKİ konutları ve yapı denetim sistemi ile güvenliği sağladıklarını belirten Erdoğan 150 bin yeni sosyal konutun ise çalışma aşamasında olduğunu açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MİLLET BAHÇESİ AÇIKLAMASI!

Muhalefet tarafından sık sık maliyetleri nedeni ile eleştirilen millet bahçesi proieleri hakkında da açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projeler sayesinde ekolojik koridorlar oluşturduklarını, bu koridorlar sayesinde şehirlerin nefes aldığını belirterek millet bahçelerinin aynı zamanda olası afet olaylarında toplanma alanı olarak ta kullanılacakları hatırlatmasında bulundu. Millet bahçesi projeleri de TOKİ tarafından hayata geçiriliyor.

SONRAKİ HABER