Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Koronavirüs Açıklaması: Türkiye'de Önlenemez Sonuçlara Neden Olabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemlerde sınırlarımızda görülen koronavirüs konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 25.02.2020 - 09:54 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemlerde sınırlarımızda görülen koronavirüs konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında koronavirüs konusunda her türlü tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesinde gündemde yer alan konuları değerlendirmek üzere basın mensuplarının karşısına çıktı. Konuşamasında Türkiye gündemi ile İdlib ve Libya konularını ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca koronavirüs konusunda alınacak tedbirlere dair bilgi verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Çin'in ardından çok sayıda dünya ülkesinde görülen ve ölümlere neden olan koronavirüsünün Türkiye sınırında görülmesini değerlendirdi. Bu noktada öncelikle koronavirüsün İran'da ölümlere neden olması ve Irak'ta ortaya çıkmasına dair görüşlerini kamuoyuna aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her türlü önlemin alınacağını söyledi. "Sağlık noktasındaki hassasiyeti bir kenara koyamayız. İran’la ilgili attığımız adım da bunun bir neticesidir. Oradan corona virüsü ülkemize sıçraması Allah korusun ülkemizde önlenemez sorunlara neden olabilir. Wuhan’dan gelen vatandaşlarımızı 14 gün karantinaya aldık o süreç bitti. Onlar değişik ülkelerden gelenlere karşı bu tedbirleri alıyorsa, biz de alacağız elbette. Bu konuda tereddüt göstermeye hakkımız yok."İran'da Ölümlere Neden OlmuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında değindiği İran'da koronavirüsten 5 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ancak bir İranlı vekil gerçek sayının 50 olduğunu iddia etmişti. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@