Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Merkez Bankası Rezervi, Dolar, Burs ve Kredi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte son dakika açıklamaları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Merkez Bankası Rezervi, Dolar, Burs ve Kredi Açıklaması!

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca kişiyi ilgilendiren konular hakkında yeni bilgilendirmelerde bulundu. Dün imzalanan toplu sözleşmeye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu işçileri ve memurlara enflasyona ezdirmediklerini dile getirdi.

Türkiye'ye çağ atlattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet döneminin tamamında yapılan tüm hizmetlerin 3 katı, 5 katı, 10 katı hizmetleri hayata geçirdiklerini dile getirdi. Kendilerine ne hizmet yaptıklarını sorma cüretini gösteren kişiler olduğunu belirterek yalan ve iftiralara en iyi yanıtın 19 yılda sunmuş oldukları hizmetler olduğunu söyledi.

MERKEZ BANKASI REZERVİ NE KADAR, KAÇ DOLAR?

Bir dönem eksiye düştüğü iddiaları ile gündemi meşgun eden Merkez Bankası rezervleri hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Merkez Bankası rezervlerimiz şu an itibarıyla 109 milyar dolar seviyesindedir.

Süreci tamamlanan işlemlerle birlikte önümüzdeki günlerde bu rakam 115 milyar doların üzerine çıkacak. Nüfusumuzun 66 milyon olduğu dönemde 238 milyar dolar olan milli gelirimizi 960 milyar dolara kadar yükseltmiştik. Son yıllarda döviz kurundaki dalgalanma başta olmak üzere yaşadığımız hadiseler sebebiyle bir miktar düşen milli gelirimizi en kısa sürede trilyon doların üzerine çıkaracağız" dedi.

merkez-bankası-dolar-rezervi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BURS, KREDİ VE ŞEHİR HASTANELERİ AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Gençlik merkezi sayımızı 9'dan 376'ya, spor tesisi sayımızı 1570'ten 3 bin 915'e çıkardık. Yükseköğrenim yurtlarındaki yatak kapasitemiz 182 binden 717 bine ulaştı. Yükseköğrenim burs ve kredi tutarını lisans öğrencileri için aylık 45 liradan 650 liraya, yüksek lisans öğrencileri için 90 liradan 1300 liraya, doktora öğrencileri için ise 135 liradan 1950 liraya yükselttik" diyerek kredi ve burs açıklamasında bulundu.

Şehir hastanelerinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar 22 bin 604 yatak kapasitesine sahip olan 17 şehir hastanesini hizmete aldıklarını belirterek son 19 sene içerisinde ise 431 milyar lira tutarında sosyal yardım dağıttıklarını dile getirdi. Net asgari ücretin 2021 yılı itibari ile net 2 bin 825 liraya yükselttiklerini belirten Erdoğan aktif sigortalı sayısını ise 24 milyonun üzerine çıkardıklarını söyledi.

SONRAKİ HABER