Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Seyahat Kısıtlaması ve Normalleşme Açıklaması!

Türkiye turizm yatırımlarına tüm hızı ile devam ederken bunlardan biri de Antalya'da gerçekleştirildi. Antalya Kemer'de yer alan NG Phaselis Bay Oteli'nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi ve yeni bir döneme giriyoruz dedi. Seyahat kısıtlaması kaldırıldı mı, 21 Haziran kabine toplantısı ile tüm yasaklar kalkacak mı, eski normale dönüş ne zaman?

GÜNDEM 19.06.2021 - 15:35 19.06.2021 - 15:35

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açlışını gerçekleştirdiği NG Phaselis Bay Otel'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Tüm Türkiye'nin eski normale dönüş için nefesini tutarak beklediği kabine toplantısı öncesinde yapılan açıkmaların satır araları büyük heyecan yarattı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA SEYAHAT KISITLAMASI AÇIKLAMASI!

Yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Sağlık hizmetleri konusunda da benim diyen ülkelerin yapmadıklarını ülkemizde yaptık. Turizmde Türkiye başarabilecek mi diye bekleyenlere en güzel cevap oldu. Aşılamada atılımla birlikte inşallah hep beraber yeni bir döneme giriyoruz.

Seyahat kısıtlamaları listelerinden çıkmaya başladık. Fransa'dan sonra Rusya'nın kararını memnuniyetle karşılıyoruz. NATO'da Macron'la yaptığımız görüşmenin meyvesini aldık. Fransa da olumlu adımları attı. Böylece turizmcilerimizin 2021 sezonunun 2. yarısını değerlendirebilecek" diyerek seyahat yasaklarının bir bir kaldırıldığı müjdesini verdi. 

PAZARTESİ KABİNE TOPLANTISI İLE MÜJDEYİ VERECEĞİZ DİYEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI: YENİ DÖNEME GİRİYORUZ! 

Hatırlanacağı üzere 14 Haziran 2021 tarihinde yapılacağı ilan edilen kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Brüksel'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi etkinliği nedeni ile 10 Haziran 2021 tarihine çekilmiş, sonrasında ise Cumhurbaşkanının yoğun programı nedeni ile 21 Haziran 2021 tarihine ertelenmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pazartesi yapılacak olan kabine toplantısına atıfta bulunarak KDV indirimi için uzatma kararı alabilecekleriin  belirterek "Artık inşallah hep beraber yeni bir döneme giriyoruz. Mehmet Bey  Haziran'da sona erecek olan KDV desteğini 1 ay daha uzatalım diyor. Pazartesi günü Kabine toplantımızda bunu masaya yatırırız. Ulusa seslenişte inşallah bu müjdeyi ayrıca veririz" diyerek yeni dönemin müjdesini verdi. 

Pazartesi günü kabine toplantısı sonrasında Pazar yasakları, hafta içi sokağa çıkma yasağı saati ve maske takma zorunluluğu gibi kritik konularda açıklamalar yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@