Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Sınır Ötesi Operasyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan olayların adından bölgeye askeri operasyon yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Gündem 19.02.2020 - 12:59 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan olayların adından bölgeye askeri operasyon yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan askeri operasyonun bir an meselesi olduğunu ifade etti.

Son dönemlerin en önemli dış ilişkiler konu başlığı olan İdlib gelişmelerine dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında, İdlib'e askeri operasyon ihtimali üzerinde durdu.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İDLİB'E OPERASYON AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhaliflerin kontrolü altında olan ve Türkiye ile Rusya arasında gerilime neden olan İdlib meselesine ilişkin açıklamalarında son ikazlarımı yapıyoruz, ifadelerini kullandı. Sürece dair çalışmalar kapsamında henüz istedikleri sonuca ulaşamadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi."Masada bizim istediğimiz yerin çok uzağında olunduğu bir gerçektir. Türkiye, İdlib konusunda kendi harekat planını uygulamak için her türlü hazırlığını yapmıştır. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyoruz. Daha açık ifadeyle İdlib harekatı bir an meselesidir." Türkiye ve Rusya, İdlib meselesine ilişkin kısa süre önce bir toplantı gerçekleştirmiş ve bu toplantı iki saat kadar sürmüştü.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@