Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Okullar Kapanacak Mı?

Milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen koronavirüs vaka sayısında yaşanan artışın ardından okullarda uzaktan eğitime geçiş kararı mı alınacak sorusuna yanıt arıyordu. Okullar kapanacak mı?

Gündem 08.11.2021 - 20:04 08.11.2021 - 20:05 Gülcan Özer

Kasım ayının ilk kabine toplantısı sona erdi. Saat 15:00 itibari ile ile başlayan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan kritik kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada uzaktan eğitim sorusuna da yanıt verildi. 

Son dönemde koronavirüs vaka sayısında yaşanan artış ve aşılamadaki oranın düşmesi sonucunda "okullarda yeniden uzaktan eğitime mi geçilecek, yüz yüze eğitime ara mı verilecek?" soruları gündeme gelmişti. 

OKULLAR KAPANACAK MI, YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLECEK Mİ, UZAKTAN EĞİTİME DÖNÜŞ VAR MI?

Son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafındna kritik açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs vaka sayısında yaşanan artışa dikkat çekerek herkesi bir kere daha maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya davet etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Okullarda yüz yüze eğitim devam edecektir. Bu sebeple 40 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacak. Yatırım, ihracat ve istihdam odaklı ekonomi politikamızda, ülkemizi büyütecek her türlü adımı desteklemeye devam edeceğiz" diyerek okullarda yüz yüze eğitime devam edileceğini dile getirdi. 

Okullarda yüz yüze eğitime devam edilebilmesini sağlamak adına 40 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan artık uzaktan eğitim tartışmasının sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Söz konusu açıklama ile kabineden uzaktan eğitim kararı çıkmasını isteyen kişilerin bu talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmen reddedilmiş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@