Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Zorunlu Aşı, S-400 ve Seçim Açıklaması! Baraj Düşecek Mi?

Bosna-Hersek ve Karadağ ziyareti sonrası yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika seçim barajı, Afganistan ve Taliban açıklaması geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Zorunlu Aşı, S-400 ve Seçim Açıklaması! Baraj Düşecek Mi?

Yapmış olduğu resmi ziyaretler sonrasında yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalar geldi. Yapmış olduğu ziyaretleri ve buradaki resmi temasları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan S-400 hava savunma sistemi ve seçim barajı hakkında da açıklamada bulundu.

TÜRKİYE RUSYA'DAN İKİNCİ S-400 PAKETİ ALACAK MI?

Basın mensuplarının Rusya tarafından yapılan ikinci S-400 paketi anlaşmasını sorması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Rusya’yla ilgili, ikinci paketin alımı vesaire, bu konularda bizim herhangi bir tereddüdümüz yok. Rusya’yla bizim gerek S-400 konusu olsun, gerek savunma sanayine yönelik olsun, birçok adımımız var.

Hatta daha değişik bir alternatifi söyleyeyim. Mesela bu yangınlarda onlardan gelen Ilyushin uçaklarını kullandık. Son telefon konuşmamızda da bu konuyu görüştük. Rusya seyahatimde de bütün bunların hepsini tekrar ele alacağız" diyerek yapılacak olan Rusya ziyaretinde bu konunun da ele alınacağını söyledi.

cumhurbaşkanı-erdoğandan-son-dakika-açıklaması

SEÇİM BARAYI YÜZDE 7 ALTINA DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

Erken seçim tartışmalarının sürdüğü bir dönemde yapılacak olan seçim barajı düzenlemesi hakkında ki son gelişmeler hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller.

Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabi konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA ZORUNLU AŞI VE TALİBAN AÇIKLAMASI!

Taliban ile ilgili gelen sorular üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Talibanın yapmış olduğu açıklamaları ılımlı bulduklarını belirterek ancak bazı tereddütlerin söz konusu olduğunu dile getirdi. 20 sene önceki Taliban ile şu anki Taliban'ın aynı olmayacağını belirten Erdoğan aşı konusunda da kendisinin bir kere daha zorunlu aşıdan yana değil gönüllülük esasına dayanan aşılamadan yana olduğunu dile getirdi.

Aşılamada belirlenen hedeflerin yakalanmasının çok önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha henüz tam doz aşısını yaptırmayan kişileri aşı olmaya davet etti.

SONRAKİ HABER