Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şubat PPK Öncesi Faiz Mesajı! İndiriyoruz, İndireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanında yapmış olduğu konuşmasında faiz konusunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan faizin indirildiğini ve indirilmeye devam edeceğini söyledi.

Finans 29.01.2022 - 16:59 29.01.2022 - 17:02 Mustafa Karagöz

Giresun'de Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde ekonomi başlıkları vardı. Faiz konusunda yeni açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon oranlarının da düşeceğini söyledi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAİZİ DÜŞÜRECEĞİZ AÇIKLAMASI

Ekonomi başlıklarına dair konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın önünün kesildiğini söyleyerek başladı.

20 Aralık tarihinden sonra döviz kurunda suni dalgalanmanın son bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra enflasyon başlığına değindi. Endlasyonun ciddi bir yük oluşturduğunun farkında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

Enflasyonun sizlerin üzerinde ciddi bir yük haline dönüştüğünü biliyoruz, görüyoruz. Tekrar ediyorum faiz ile mücadelemi biliyorsunuz. Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha düşecek.

Konuşmasının devamında asgari ücret hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan asgari ücrette verilen sözlerin tutulduğunu söyledi. Asgari ücretle çalışanların 4 bin 250 TL maaş alacağını hatırlatan Erdoğan memur ve emekli maaşlarına yapılan zamlarla hiçbir vatandaşın enflasyona ezdirilmediğini ifade etti. 

DÖVİZ KURU İSTİKRARA KAVUŞUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını "Döviz kuru istikrara kavuşur, enflasyon düşer bunların hepsi de gelip geçicidir. Ama üretimde, istihdamda, ihracatta yakaladığımız başarılar kalıcıdır. Milletimden bu noktada bizimle beraber bu yolda yürümelerini istiyorum." diyerek tamamladı. Erdoğan son olarak ise demokrasinin, güvenliğin, alt yapının iftihar verici bir seviyeye çıkarıldığını çok kısa zamanda da ekonomide benzer bri başarıya imza atılacağını söylererek sözlerini tamamladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@