Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye Açıklaması: Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile Barış Pınarı Harekatına bu harekatın amacına ve bu harekata karşı çıkan ülkelere dair açıklamalarda bulundu.

Gündem 21.10.2019 - 13:54 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile Barış Pınarı Harekatına bu harekatın amacına ve bu harekata karşı çıkan ülkelere dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forumu'na katıldı. "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" temasıyla düzenlenen forum kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Suriye meselesi üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatına değindi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yapılan açıklamaların satır başları.SURİYE VE BARIŞ PINARI HAREKATI AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında forum kapsamında yer alacağını açıklayan ancak daha sonra Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı foruma katılmayan ülkeleri eleştirdi. Burada konuşmacı olacakların programa katılmamalarını demokrasiyi hazmedememe olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kişilerin teröre destek verdiklerini düşünüyorum dedi. Konuşmasında Barış Pınarı Harekatına dair de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi.ağımsızlığını kendi gücüyle kazanmış Türkiye gibi birkaç ülke dışında herkes mutsuz sıkıntılı ve zayıftır. Sınırları terle ve kanla değil de masa başında cetvelle çizilerek oluşturulan devletlerin, hiçbir zaman gerçek devlet olamayacağı ortaya çıkmıştır. Türkiye'nin hiçbir ülkenin topraklarında, hiçbir toplumun özgürlüğünde veya çıkarlarında gözü yoktur. Biz sadece kendimizin ve kardeşlerimizin hakkını hukukunu geleceğini savunuyoruz."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@