Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli Mülteci Açıklaması: Onları Geri Gönderemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yaptığı konuşmasında Suriyeli mültecilerin geri dönüşlerine dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 18.11.2019 - 14:05 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yaptığı konuşmasında Suriyeli mültecilerin geri dönüşlerine dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair açıklamasında Türkiye'nin o insanları bombaların önüne geri göndermeyeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı'na katıldı. İstanbul Dolmabahçe Sarayında gerçekleştirilen konferans kapsamında gündem konularına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye konusuna da değindi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının mülteciler ve Suriye ile olan bölümü;CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SURİYELİLERİN GERİ DÖNÜŞÜ AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'ye dair konuşmasında petrol konusuna da değindi. Suriye'de ki petrol konusunda bazı tekliflerin iletildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin derdinin petrol değil insan olduğunu ifade etti. Konuşmasında Suriyeli mültecilerin gri gönderilmelerine dair de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Türkiye bölgesindeki insani krizlerin faturasını hem terör saldırılarıyla hem de mülteci akınıyla ödeyen bir ülkedir. Biz mültecilere 40 milyar dolar harcadık. Dünyada siz 1 numara değilsiniz. Dünyada en çok mülteciye destek veren ülke Türkiye'dir. Büyük ülke olduğunu iddia edenler mültecilere kapılarını kapattılar. Biz kapatmadık. Tel örgülerden geçmeye çalışan kadınları çocukları gördükçe bizim ciğerimiz parçalanıyor. Ama onların öyle değil. Bizim ülkemizdeki ana muhalefet ise bu insanları geri gönderelim diyor. Biz bu insanları tekrar varil bombalarına teslim edemeyiz. Onları tekrar bombalara teslim edemeyiz."Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ayrıca kendisine büyük devlet diyen hükümetlerin mülteci konusunda adım atmadıklarını ifade etti. Çok parası olan ülkelerin büyük devlet olmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırları içerisinde yaşayan bireylerin güvenliğini sağlayan ülkelerin büyük devlet olduğunu ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@