Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet Fabrikası Açıklaması: Tapusu Devlete Ait!

Muhalefet tarafından sık sık Katarlılara satıldığı yönünde iddialar ile gündeme getirilen Tank Palet Fabrikası'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma Namazı çıkışı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Tank Palet fabrikası satıldı mı, kime ait, kimin, özelleştirildi mi?

EMLAK HABERLERİ 02.07.2021 - 14:53 02.07.2021 - 14:53 Emlak 365

Sakarya'yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldıktan sonra Tank Palet Fabrikası işçilerine hitap etti. Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşaknı Erdoğan erken seçim taleplerine de yanıt verdi.

TANK PALET FABRİKASI KİMİN, KATARLILARA SATILDI MI?

Altını çizerek tekrar ediyorum. Fabrikamızın mülkiyeti Hazinenin, tahsisi Milli Savunma Bakanlığı'nındır. Yani burası devletin malıdır, tapusu devlettedir, öylede kalacaktır. Fabrikanın işletmesini yürüten firma Türk firmasıdır. Burada çalışan işçilerimizin kadroları Milli Savunma Bakanlığı'nda bağlı olan ASFAT'tadır. Böylelikle sendika kadrosunda bulunan hiçbir çalışanamız hak kaybına uğramamıştır. Üretim Türk Silahlı Kuvvetlerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda devam etmektedir. 

Fabrikamızın denetimi Milli Savunma Bakanlığımızdadır. Fabrikanın yabancı ortağı sadece finansal ortaktır. Hani diyorlar ya Katar, Katar, Katar. Evet Katar buranın finansal ortağıdır yüzde 49 oranında. Yüzde 51 oranında Türk şirketlerine aittir. O da size az önce hitap etti  Burada Fuat bey dışında yani Tosyalı Holding dışında bir ortağı yoktur. 

Her kim bu fabrikanın satıldığını, hele hele yabancılara satıldığını söylüyorsa bilinki yalın söylüyordur. Yani Bay Kemal'in işi yalan, sabah yalan, akşam yalan" diyerek Katarlılara satış ididasını bir kere daha reddetti ve fabrikanın Türkiye'ye ait olduğunu bir kere daha dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI! 

Muhalefetin son dönemde sıklıkla dile getirdiği erken seçim taleplerine de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "6 ay sonra seçim var diyor, geliyoruz diyor. Sen bu 6 ayı daha çok konuşursun. Bizim seçim tarihimiz belli. Seçimler Haziran 2023'te yapılacak" diyerek erken seçim talebine bir kere daha kapattı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@