Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Müteahhitler Açıklaması: Afrika'da Mega Projeler Yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'de düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Türk Müteahhitler Afrika'da her yerde!

Emlak Haberleri 24.10.2021 - 12:20 24.10.2021 - 12:21 Gülcan Özer

Türk Müteahhitlerin yurt dışı projeleri tüm hızı ile devam ederken Çin'in ardından Türkiye dünyanın en büyük müteahhitleri listesi sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Son yurt dışı ziyaretini Afrika'ya gerçekletiren Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. 

Gezisinin ardından yurda dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda yurt dışında ki temasları hakkında da bilgilendirmede bulunan Erdoğan Afrika ükeleri ile olan temaslarına değindi. 

TÜRK MÜTEAHHİTLER AFRİKA PAZARINDA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında "Türk ekonomisini yatırım, üretim, ihracat ve istihdam sütunları üzerinde yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Bizden önce Afrika'da ülkemizin esamesi bile okunmazken bugün kıta ülkeleriyle ticaretimiz 25 milyar doları aştı. Türk müteahhitler, kıtanın dört bir yanında mega projelere imza atıyor" diyerek Türk müteahhitlerin Afrika pazarında mega projeler üstlendiklerini dile getirdi. 

Türk müteahhitlerin yurt dışında üstlenmiş oldukları projelerin sayılarının her geçen gün arttığı belirtilirken özellikle de alt yapı projeleri, havalimanı projeleri gibi dev projelerde Türk müteahhitlerin başarıları her geçen gün artıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@