Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Twitter'ı Satın Alan Elon Musk ve Sosyal Medya Yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk'ın Twitteri almasına ilişkin ilk kez yorum yaptı. Erdoğan ayrıca sosyal medya düzenlemesine de bir kez daha dikkat çekti.

Gündem 30.04.2022 - 16:33 30.04.2022 - 16:45 Gülşah Konuk Akın

5 yıl aradan sonra Suudi Arabistan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurda döndü. Ziyaret dönüşünde açıklamalar yapan Erdoğan, Elon Musk'ın Twitter'ı almasına ilişkin ilk kez değerlendirmede bulundu. Ayrıca sosyal medya düzenlemesine de değinen Erdoğan, sosyal medyaya bakışını da anlattı. 

sosyalmedya-1

Sosyal medya konusuna olumlu yaklaşmadığını söyleyen Erdoğan: "Ama sosyal medyayı bir kenara atmamız da mümkün değil. Onun için de gerekli olanı yapmamız lazım. Bu da nedir? Yasal düzenlemeler… Şu anda biz bu yasal düzenlemeleri yapmak için çalışıyoruz. Bu konuda gereken adımları süratle atacağız." dedi. Elon Musk 44 milyar verdi diye Twitter'daki olumsuzlukların meşrulaşmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın da Twitter ile mücadele ettiğini söyledi ve bir müddet önce yaptığı 'Twitter cıvır' açıklamasını hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne demek istediğinin şimdi şimdi anlaşıldığını açıkladı.

elonmusktwitter

İFTİRA VAR, YALAN VAR

Bir süredir gündemde olan sosyal medya düzenlemesi ve dezenformasyon ile mücadeleye de değinen sosyal medyada iftiranın, yalanın olduğunu söyleyen Erdoğan, hakikatlerin paylaşıldığı değil olumsuzlukların, yalanın, yanlışın, her türlü fitne fücurun olduğu bir mecra olduğunu, Elon Musk Twitter'ı almış olsa dahi bundan sonraki süreçte ülkenin düşünülmesi gerektiğini vurguladı. Sosyal medya düzenlemesi ile çeki düzen vermenin hedeflendiğini, dezenformasyon ile mücadele için gerekenlerin yapılacağını söyledi. 

macron

MACRON'UN SEÇİMLERİ KAZANMASI
Sosyal medya açıklamasının yanı sıra Macron'un seçimleri yeniden kazanması konusuna da değinen Erdoğan, aşırı uç olanların seçimde kaybetmiş olmasının tüm dünya için bir kazanım olduğunu, Macron'un kazanmasının Türkiye Fransa ilişkileri açısından da isabet olduğunu söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@