Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep Programı! Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binası Nerede Nasıl Gidilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep programının ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binası açılışına katılacak.

Gündem 25.12.2021 - 11:20 25.12.2021 - 11:21 Büşra Uluşen

Gaziantep, kuruluşunun 100.yıldönümünde yeni havalimanı terminal binasına kavuşuyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uzun süredir merakla beklenen Gaziantep Havalimanı'nın yeni terminal binasnın bugün açılacağını duyurdu. Büyük açılış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep Programı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'in kurluşunun 100.yılına özel olarak bölgeye seyahat edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü Gaziantep programı, saat 13.00'da Şahinbey Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan Ak Parti Gaziantep İl Dayanışma Meclisi Toplantısı ile başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra saat 15.00'da Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binası, Panorama 25 Aralık Kahramanlık Müzesi, Şehitkamil Vadi Park, AB-Türkiye Anadolu Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ile tamamlanan diğer projelerin açılışını gerçekleştirecek. 

Yolcu Kapasitesi 6 milyona yükseldi

Yeni terminal binası alanının, 24 bin 949 metrekareden 72 bin 593 metrekareye çıkarıldığını belirten Karaismailoğlu, havalimanının yıllık yolcu kapasitesinin 2,5 milyondan 6 milyona, uçak kapasitesinin 12'den 18'e, otopark araç kapasitesinin ise 585'ten 2 bin 49'a çıkarıldığını açıkladı. 

Havalimanına yapılan yenilikle birlikte iç hatlar giden yolcu salonu 5 bin 580, gelen yolcu salonu 3 bin 741, dış hatlar gelen yolcu salonu 2 bin 614, giden yolcu salonunun da 2 bin 90 metrekare olarak dizayn edildiği bilgisi verildi. gaziantep havalimanı

Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binası Ne Zaman Açılacak?

Bakan Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Gaziantep Havalimanı yeni termal binası açılışının bugün saat 14.00'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla yapılacağını duyurdu.

Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binasına Nasıl Gidilir?

Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçe sınırlarında bulunup şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. 15 TL ücret ödeyerek Havaş otobüsleri ile Gaziantep Havalimanı yeni terminal binasına gidebilirsiniz. Aynı zamanda farklı güzergahlardan geçen belediye otobüslerini ya da direkt olarak taksi ile havalimanındaki açılışa katılım sağlayabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@