Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Görevden Aldığı Merkez Bankası Başkan Yardımcısından Acil TL Çağrısı!

Yayımlanan gece yarısı kararnamesi ile görevden alınan Merkez Bankası PPK üyesi Semih Tümen hızla yükselen dolar kuru sonrasında sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı.

Finans 23.11.2021 - 15:36 23.11.2021 - 15:36 Gülcan Özer

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde faiz indirimine karşı çıktığı iddiası ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi ile gece yarısı görevden alınan Semih Tümen çok konuşacak bir paylaşımda bulunu. Dolar kurunun büyük bir hızla yükselişe geçmesinin ardından ekonomistlerin dolar yorumları vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye başlanmıştı. 

Süreçte yapılan paylaşımlar arasında en çok dikkat çekenlerden biride Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan Merkez Bankası PPK üyesi Semih Tümen oldu. Tümen resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda Merkez Bankası Başkanı olarak görev yaptığı dönemde Naci Ağbal tarafından kaleme alınan makaleyi sosyal medya hesabından yayımladı. 

SON DAKİKA: 1 DOLAR 13 TL OLDU!

Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ulusa sesleniş konuşmasında yapılan açıklamalar piyasalarda son derece sert fiyatlamalar yaşanmasına neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşük faiz tezini yenilemesi ve "Ekonomik Kurtuluş Savaşı" çıkışı yapmasının ardından dolar kuru 11 TL seviyesinden büyürk bir hızla yukarıya doğru ilerlemeye başlamıştı.

1 dolar 13 tl oldu-2

An itibari ile 1 dolar 13 TL seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişin ardından ekonomistlerden de birbiri ardına yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

semih tümen dolar paylaşımı

ESKİ MERKEZ BANKASI BAŞKAN YARDIMCISI TÜMEN'DEN İRASYONEL DENEY ÇIKIŞI! 

Merkez Bankası PPK üyesi görevindeyken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevinden alınan Tümen sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile "Başarı şansı olmayan bu irrasyonel deneyi bir an önce terkedip Türk lirasının değerini koruyacak, Türk halkının refahını gözetecek kaliteli politikalara bir an önce dönmemiz gerekiyor. Bunu nasıl yapacağımızı yeniden hatırlamakta fayda var" diyerek Naci Ağbal'ın yazısını paylaştı. 

Hatırlanacağı üzere Naci Ağbal'da görevden alındıktan sonra Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Ekim ayı faiz kararı öncesinde bir takım uyarılarda bulunarak söz konusu yazısını paylaşarak gündeme bomba gibi düşmüştü. Yapılan paylaşım Ağbal'dan faiz indirimi uyarısı olarak basında geniş yer bulmuş, Merkez Bankası tarafından Ekim ayında 200 baz puanlık faiz indirimi yapılmış, dolar kuru o tarihte 10 TL barajını aşmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@