Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Gündem 02.09.2021 - 05:00 02.09.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

2 Eylül 2021 Perşembe günü tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Atama Kararları yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan bu atama kararları ile çok sayıda kamu görevlisi yeni görevlere atandılar. Atama kararnamesi ile görevlendiren kamu görevlileri yeni görevlerine bu kararların yayımlanması ile başlamış oldular.

YÜKSEK HAKEM KURULU'NA ATAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla ve 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 54. maddesi gereğince Yüksek Hakem Kurulu'na asıl ve yedek üyeler atandı. Buna göre Yüksek Hakem Kurulu Asıl Üyeliğine Uğur Kızılca, Yedek Üyeliklere ise Mevlüt Sadi Su ile Alaaddin Coşkun atandı.

atama kararları-1

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ATAMALARI

Atama kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müfettişliğine atama gerçekleştirildi. Buna göre yapılan yeterlilik sınavında başarılı olan Müfettiş Yardımcısı Sefa Yapraklı'nın Müfettiş olarak ataması yapıldı. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ATAMALARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde de bir atama gerçekleştirildi. Buna göre açık bulunan Vergi başmüfettişliğine Vergi Müfettişi Serdar Akın'ın ataması yapıldı. 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ATAMALARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir atama yapıldı. Buna göre Müfettiş olarak görev yapan Abdulsamet Taş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına atandı. 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARLARI

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile bir görevden alma gerçekleştirildi. Buna göre Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde Bursa Vakıflar Bölge Müdürü olarak görev yapan Mustafa Emek görevden alındı. 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ATAMALARI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde açık bulunan Bilecik İl Müdürlüğüne bir atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamaya göre Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Bilecik İl Müdürlüğüne Abdullah Ay atandı.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Başmüfettişi Salih Hartavi ile müfettişler Erdal Özkaya ve Emin Göksu görevden alındı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@