Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla 18 Şehir İçin Acele Kamulaştırma Kararları Resmi Gazete'de Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile çok sayıda ilde belirli taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Emlak Haberleri 07.01.2022 - 02:04 07.01.2022 - 02:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de çeşitli projelerden dolayı vatandaşların mülkiyetlerinde olan taşınmazların acele kamulaştırılmasına devam ediliyor. 7 Ocak 2022 Cuma günü yayınlanan Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararları gereği açıklanan illerde belirtilan taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Acele kamulaştırma kararlarının trafo binalarının yapımı ile enerji nakil hatlarının yapımı için alındığı bildirldi. Bu acele kamulaştırma işlemleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

İSTANBUL VE ANTALYA'DA TRAFO YAPIMI İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Yayınlanan ilk Cumhurbaşkanı Kararı gereği Antalya ile İstanbul illerinde tesis edilecek trafo binalarının yapımı amacıyla bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Acele kamulaştırma uygulanacak olan taşınmazların yer aldığı yerler Antalya'nın Finike, İstanbul'un Arnavutköy, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Küçükçekmece ilçeleri olarak bildirildi. 

acele kamulaştırma 1

ENERJİ NAKİL HATLARININ YAPIMI İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARLARI RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI

Yayınlanan diğer Cumhurbaşkanı Kararı'nda ise acele kamulaştırma kapsamına giren çok sayıda il yer aldı. Buna göre bu illerde enerji nakil hatlarının yapımı için güzergaha isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin acele kamulaştırılmasına karar verildi. Acele kamulaştırma kararı verilen taşınmazların bulundukları iller Adana, Osmaniye, Ankara, Bartın, Bilecik, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Manisa, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Mersin, Zonguldak şeklinde açıklandı. 

acele kamulaştırma 2

18 ŞEHİR İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI

Türkiye'nin 18 şehrinde bulunann taşınmazlarda ayrı ayrı acele kamulaştırma uygulanmasına karar verildi. Bu taşınmazların acele kamulaştırılması için yetkilendirilen Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü hemen işlemlere başlayabilecek. Gerçekleştirilecek olan enerji projelerinde bu şekilde herhangi bir gecikmeye mahal verilmemiş olacak. Elektrik dağıtımı için gereken yatırımlar aksamadan devam edebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@