Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla Acele Kamulaştırma Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı! 5 İlde Acele Kamulaştırma!

EMLAK HABERLERİ 23.06.2021 - 04:00 23.06.2021 - 04:00 Emlak 365

23 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de acele kamulaştırma kararları açıklandı. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 5 ilde acele kamulaştırma kararı alındı. 

5 İL İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Türkiye'nin farklı illerinde yürütülen çeşitli projeler nedeniyle o projelerin ilerleyebilmesi için güzergahlarında bulunann bazı taşınmazlar hakkında acele kamulaştırma kararı verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan acele kamulaştırma kararları kamuoyuna duyuruldu. Yapılan bilgilendirmeye göre toplamda 5 il için acele kamulaştırma kararı alındı. 

İŞTE O KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Resmi Gazete'de yayımlanan acele kamulaştırma kararına göre Ankara ili sınırları içerisinde yapılacak olan Aşayaş KÖK-Yeni Uluyol KÖK Enerji Nakil Hattı'nın güzergahına isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Bir diğer kamulaştırma kararı Karabük için alındı. Kahyalar KÖK-Karaağaç KÖK Enerji Nakil Hattı'nın yapımı için kamulaştırmaya karar verildi. Buna göre ilgili hattın yapım güzergahına isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Adana'da yapılacak olan Sarıçam – Ayvalı Enerji Nakil Hattı için de acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili hattın yapım güzergahına isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Osmaniye'de yapılacak olan Eski Azaplı KÖK – A. Çıyanlı Enerji Nakil hattı'nın yapını için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile acele kamulaştırma kararı verildi. Buna göre ilgili güzergahta isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Gaziantep'te yapımı süren Suboyu KÖK – Kanarya KÖK Enerji Nakil Hattı'nın yapımı için acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili güzergaha isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@