Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla Atama Kararları Resmi Gazetede! Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Yüzlerce Atama Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 16 Kasım 2021 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hazine ve Maliye Bakanlığı'na yüzlerce atama gerçekleştirdi.

Gündem 16.11.2021 - 02:35 16.11.2021 - 02:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinin yönetim merkezi olan Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda 1.000'den fazla atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Atama Kararnamesi, 16 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan atamalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde vergi başmüfettişliği, vergi müfettişliği, vergi müfettişliği yardımcılığı kadrolarında büyük değişimler meydana geldi. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI VERGİ BAŞMÜFETTİŞLİĞİ ATAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan 2021/529 syılı atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 20 adet vergi başmüfettişi ataması gerçekleştirildi. Yine 2021/530 karar sayılı atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 900 adet vergi başmüfettişi ataması gerçekleştirildi. 2021/531 karar sayılı atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 56 adet vergi başmüfettişi ataması yapıldı. Yapılan 976 adet vergi başmüfettişi atamalarının tamamı Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi müfettişi kadrosunda yer alan isimlerden seçildi. 

atama kararları-2

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI VERGİ MÜFETTİŞLİĞİ ATAMALARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettiş Yardımcılığı kadrosunda bulunan ve yeterlilik sınavında başarı gösteren 295 kişi de yine Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettişi kadrolarına atandılar. Bu atamalar ile alakalı olarak da ayrı ayrı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ATAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuzluklar üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda bu kadar büyük çaplı atamaların olması kamuoyunda farklı şekilde yorumlanmaya başlandı. Ancak hükümet kaynaklarının gayriresmi bilgilendirmelerine göre yapılan bu atamaların rutin ve planlı atamalar olduğu değerlendirmeleri yapıldı. Atamaların sadece vergi başmüfettişliği ve vergi müfettişliği kadrolarında olması bu değerlendirmeyi haklı çıkaran bir detay olarak gündemde yer aldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@