Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İle İlgili Karar Resmi Gazete'de Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İle İlgili Karar yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 04:00 02.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Resmi Gazete'nin yeni sayısı yayınlandı. 2 Eylül 2021 Perşembe tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla”Özelleştirme İdaresiBaşkanlığı İle İlgili Karar yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

İMAR DEĞİŞİKLİKLERİ ONAYLANDI

Yayımlanan yeni karara göre mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan ve Aydın ili Kuşadası ilçesi Davutlar Mahallesi 724 ada 7,8,10 parseller ile 439 ada 4 parsele dair “Ticaret – Turizm – Konut Alanı, Sağlık tesis Alanı, Park, Trafo Alanı, Kanal ve Yolkullanım kararlarının getirilmsine dair yapılan imar değişiklikleri onaylandı. 

İlgili alanlar için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. 

özelleştirme idaresi kararı

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI YETKİLENDİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayımlanan kararda yapılan imar değişikliklerinin uygulanarak yerine getirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığını yetkilendirdi. Bu konuda uygulama Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak. İlgili taşınmazlara ait tasarrufler yine Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ait olacak.

Maliye Hazinesi'ne ait olan bu taşınmazların özelleştirmeye konu olup olmayacağına Özelleştirme İdaresi Başkanlığı karar verecek. Bu taşınmazlar hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özelleştirme hususunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nı yetkilendirirse kurum özelleştirme ihalesi hazırlıklarına başlayabilecek. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı son dönemlerde Hazine'ye ait olan taşınmazların ihalelerni yapmak için sık sık imar değişikliği işlemi gerçekleştiriyor. Bu değişiklikler onaylandıktan sonra özelleştirme ihalesine dair süreçler hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@