Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Malatya Çevre Yolu Açılışı Yapılacak

Uzun süredir çalışmaları devam eden projelerden birisi olan Malatya Çevre Yolu Projesinin birinci etabı tamamlandı. Gün içinde açılışı yapılacak olan proje törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katılacak.

Emlak Haberleri 02.04.2022 - 14:48 02.04.2022 - 14:48 Mustafa Karagöz

Yapımı bir süredir devam eden ve hem Türkiye hemde bölgesi için çok önemli projelerden biri olan Malatya Çevreyolu Projesi açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katılacak. Ulaştırma Bakanlığı da projenin açılışına ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. İşte projenin açılış etkinliği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programının detayları.

MALATYA ÇEVREYOLU AÇILIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı projenin açılışına ilişkin yapmış olduğu açıklamasına göre; Doğu Anadolu Bölgesi'ni batı bölgelerine bağlayan ve önemli bir geçiş güzergahı olacak projenin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans bağlantısı ile katılacak. Projenin önemli hakkında açıklamalarda bulunması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje ile bağlantılı ve yapımı devam eden diğer çalışmalar hakkında da bilgi vermesi bekleniyor.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra projenin açılış etkinliğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'da katılacak. Bakan Karaismailoğlu'nun da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte proje hakkında kapsamlı bir konuşma yapması bekleniyor. 

Malatya Çevreyolu Projesinin Önemi

Birinci etabının inşaat çalışmaları tamamlanan proje temel olarak Malatya, Tarihi Kral ve İpek Yolu güzergahında, kara, hava ve demir yolu ulaşım ağlarını buluşturan konumuyla 16 ilin geçiş noktasında bulunuyor.

Söz konusu proje hem Malatya'nın şehir içi ve şehirler arası trafik yükünün hafiflemesini sağlayacak hemde birçok noktayı bağlayan konumu nedeniyle kolay ulaşım ve bağlantı imkanı sunacak. Proje köprülü kavşak ve sinyalizasyon sistemleri ile hayata geçirilecek. Bu noktada şehiriçi tıkanmaların önüne geçilecek.

Malatya Çevreyolu Projesinde 13 kavşak köprüsü, 5 altgeçit köprüsü, 3 demiryolu köprüsü, 4 hidrolik köprü bulunuyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@