Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yerine O İsim Aday Olacak İsim İddiası

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. Fehmi Koru Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Erdoğan'ın katılmayacağını yerine Binali Yıldırım'ın aday olacağını öne sürdü.

Gündem 01.09.2021 - 13:31 01.09.2021 - 13:31 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair her geçen yeni bir iddia gündeme geliyor. Daha önce seçimlerin 2021 yılı sonbaharında olacağı artdından 2022'de erken seçim yapılacağı gibi iddialar basında yer alırken son iddia Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YERİNE O İSİM DÜŞÜNÜLÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında gündeme getirilen iddia da, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde aday olmayacağı yönünde oldu. Fehmi Koru tarafından gündeme getirilen iddia da ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine eski Başbakan Binali Yıldırım'ın aday olacağı iddia edildi. 

Abdullah Gül'e olan yakınlığı ile bilinen Fehmi Koru köşe yazısında, iddialarını başkentten siyasi bir gözlemci dostum dediği kaynağına dayandırdı. Kaynağının ismini vermeyen Koru, AK Parti'nin aday arayısı içerisinde olduğunu iddia etti. 

Koru'nun yazısında yer alan o iddialar "İş o noktaya gelir ve olağan aday yerine yeni bir isim çıkarma ihtiyacı gerçekten belirirse, bir de bakmışız, Binali Yıldırım cumhurbaşkanı adayı oluvermiş… Dostumun beklentisi bu yolda. En kritik görevler için hep onun ismi hatırlandı çünkü. Sürekli bakanlık yaptı. Başbakan arandığında görev ona düştü. TBMM başkanlığına seçtirildi." 

Koru yazısının son bölümünde ayrıca Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde de aday olduğunu ancak kazanamadığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@