Cumhurbaşkanı İmzaladı, Resmi Gazete'de Yayınlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Yüzlerce Atama Yapıldı!

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararları ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde farklı kademelere yüzlerce atama gerçekleştirildi.

Gündem 08.02.2022 - 00:55 08.02.2022 - 00:55 Engin Uzunoğlu

8 Şubat 2022 Salı tarihli yayınlanan Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı atama kararları da yer aldı. Bu kararlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde farklı kademelere yüzlerce atama gerçekleştirildi. Yapılan atamalarla beraber Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kadrosunda genişleme sağlandığı bildirildi.

VERGİ BAŞMÜFETTİŞLERİNİN ATAMALARI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 2022/38 karar sayılı atama kararına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine atamalar yapıldığı bildirildi. Yapılan bu atamalar kapsamında 269 kişi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Başmüfettişi olarak görevlendirildi. Ataması yapılan bu kişilerin Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde vergi müfettişi olarak görev yaptıkları bildirildi.

Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2022/39 karar sayılı atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde vergi müfettişi olarak görev yapan 97 kişinin vergi başmüfettişi olarak görevlendirilmesi kararlaştırıldı. 

atama kararları-5

VERGİ MÜFETTİŞİ YARDIMCILARI VERGİ MÜFETTİŞİ OLARAK ATANDILAR

Resmi Gazete'de yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2022/40, 2022/41 ve 2022/42 sayılı atama kararları ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda vergi müfettiş yardımcısı olarak görev yapan ve gerçekleştirilen sınavda başarılı olan 128 kişinin vergi müfettişi olarak görevlendirildikleri açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde dönemsel olarak yapılan bu atamaların olağan olduğu bildirildi. Dönem dönem yapılan kurum içi sınavlardan başarılı olan personellerin kademe yükseltmeleri yapılıyor. Bu şekilde alt kademelerde meydana gelen açıklar için ise personel alımları gündeme gelebiliyor. Böylelikle Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2022 yılı içerisinde yeni personel alımları yapılabilecek. Ancak bu yeni personel istihdamına dair henüz açıklanmış yeni bir karar bulunmuyor. İhtiyaç olması halinde bu yönde adımlar atılacağı bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@