Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için online yöntemlerin yanı sıra telefon ile ya da posta yolu gibi alternatif iletişim ağları bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak tercih edilen yöntemler üzerinden kolay bir biçimde sağlanabilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için online yöntemlerin yanı sıra telefon ile ya da posta yolu gibi alternatif iletişim ağları bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak tercih edilen yöntemler üzerinden kolay bir biçimde sağlanabilmektedir.

Online iletişim yöntemlerini tercih edenler için Cumhurbaşkanlığı tarafından kurulmuş olan CİMER birimlerine başvuru yapılabilmektedir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olarak bilinen bu platformlar üzerinden her türlü istek, şikayet ya da ihbarın belirtilmesi mümkün olmaktadır.

CİMER üzerinden yapılan başvurulara hızlı bir biçimde dönüş alınmasına rağmen isteğe bağlı olarak alternatif telefon numaraları üzerinden ya da Cumhurbaşkanlığı adresine posta gönderme yoluyla da iletişim kurulması mümkün olmaktadır.

Tüm bu yöntemler, Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden kurulmakta olan bir iletişim olmakla birlikte şahsi bir iletişim olanağı sağlamamaktadır. Fakat istek ve şikayetlerin gerekli mercilere en kısa sürede ulaştırılmasını mümkün kılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme - Resim 1

CİMER Online Başvuruları Nasıl Yapılır?

CİMER online başvurularının yapılması için ilk olarak CİMER web sitesi kullanılabilmektedir. Resmi olarak bilinen web sitesinin aynı zamanda E-devlet kanalı üzerinden de bağlantısı bulunmakta olup her iki kanaldan da online başvuruların yapılması mümkün olmaktadır.

CİMER başvuruları yapılırken T.C kimlik numarası bilgisi ile işlem yapılması gerekmektedir. (emlak365.com) Asılsız ihbar ve başvuruların önüne geçilmesi için sistem üzerinden kimlik bilgisinin girilmesi zorunlu tutulmaktadır.

Başvuru sürecinde güvenlik amacıyla telefon onay kodu işlemleri de kullanılmaktadır. İletişim bölümüne telefon numarasının yazılmasından sonra telefona gelen onay kodunun girilmesinden sonra metin kısmına geçiş yapılmaktadır.

Başvuru sahiplerine ilişkin kimlik numarasının yanı sıra eğitim bilgileri, iletişim bilgileri gibi pek çok bilgi beyanında bulunulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra geri dönüşün yapılması istenen cep telefon numarası ya da mail adresi de eksiksiz bir biçimde girildikten sonra metin yazma kısmına geçilmektedir.

Metin içerisinde yer alan şikayet, istek ya da ihbarların eksiksiz ve açık bir biçimde ifade edilmesinin yanı sıra anlaşılır olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda belirtilen durumun anlaşılamaması gibi sonuçlarla karşılaşılması söz konusu olabilmektedir.

Tüm bu süreçlerin akabinde başvuru yap butonuna tıklandıktan sonra ilgili birimlerin ekranına başvurular düşmektedir. Daha sonra gerekli incelemeler tamamlanmakta ve kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme - Resim 2

Cumhurbaşkanlığına Telefon ile Nasıl Ulaşılır?

Cumhurbaşkanlığına telefon ile ulaşılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı santral biriminin telefon numarasının aranması gerekmektedir. Bu hat 0312 525 55 55 olarak bilinmekte olup ulaşılamaması durumunda faks yoluyla da iletişime geçilebilmektedir.

Geçmiş dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şahsına ait olan numara 0533 748 32 54 olarak beyan edilmiş ve bu numara üzerinden ulaşmakta olanlar ile doğrudan temas kurabileceğini belirtmiştir.

Bu cep telefonu üzerinden iletişim kurulmak istendiğin çok fazla yoğunluk olması veya ulaşılamaması halinde ise telefon hattının yanı sıra alternatif olarak bilinen posta ya da online başvuru gibi yöntemlerin tercih edilmesi de mümkün olmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Birimi İletişim Numaraları Nelerdir?

Cumhurbaşkanlığı birimleri iletişim numaraları mevkii olarak Cumhurbaşkanlığına bağlı olan birimlere ulaşmak için beyan edilmekte olup şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Telefon Numarası: 0312 470 12 00

  • Devlet Denetleme Kurulu: 0312 470 20 50

  • Cumhurbaşkanlığı Danışmanlık Birimleri: 0312 470 20 68


Bu iletişim birimleri ile ilgili olarak çözümleneceği düşünülen şikayetlerin ya da istek ve ihbarların kolay bir biçimde beyan edilmesi mümkün olmaktadır. Doğrudan geri dönüş alınabildiği gibi ilgili incelemeler yapıldıktan sonra da dönüş sağlanabilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme - Resim 3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak isteyenlerin şahsi olarak beyan etmeleri gereken bir durum olmaması durumunda ilgili birimlerle temas kurmalarının da etkili bir iletişim yöntemi olduğu bilinmektedir.

Bu birimler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bünyesinde hizmet vermekte olan birimler olması nedeniyle öncelikli olarak bu birimler le temas kurulması, herhangi bir dönüş alınamaması durumunda ise Cumhurbaşkanına doğrudan ulaşılması da sağlanabilmektedir.

Cumhurbaşkanına Posta Yoluyla Nasıl Ulaşılır?

Cumhurbaşkanına posta yoluyla ulaşılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı’nın külliye adreslerine teslimat yapılması gerekmektedir. Adres bilgisi, 06560 Beştepe Ankara olarak bilinmekte olup beyan edilecek durumun bir zarf içerisinde gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Posta yoluyla iletişim kurulmak istendiğinde külliye bünyesinde bulunmakta olan birimler ile temasa geçilmekte olup bu birimler tarafından yapılan incelemeler sonucunda geri dönüşler sağlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığına gönderilmekte olan postaların PTT üzerinden iletilmesi mümkün olmaktadır. Cumhurbaşkanına ulaşmadan önce incelenmekte ve sonrasında da bizzat Cumhurbaşkanına teslim edilmektedir.

Posta yoluyla gönderilen bilgilerin Cumhurbaşkanı tarafından bizzat okuma ve incelemeleri yapıldığı için doğrudan bir temas sağlanmış olmaktadır. Bu sayede beyan edilen istek ya da şikayetlere de kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Posta yoluyla iletişim kurmanın bir diğer adresi ise online başvuru platformu olan CİMER olarak bilinmektedir. Bunun için postanın gönderilmesine (emlak365.com) gerek kalmadan hazırlanan mektubun il ve ilçelerde yer almakta olan Valilik ve Kaymakamlık Halkla İlişkiler Birimi’ne teslim edilmesi yeterli olmaktadır.

Posta gönderilme sürecinde herhangi bir aksilik olmaması açısından hem kağıt üzerine hem de zarf üzerine isim soy isim bilgilerinin yanı sıra adres bilgilerinin de eksiksiz bir biçimde girilmiş olması gerekmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? Cep Telefonu Var Mı? İstek, Dilek ve Şikayet Bildirme - Resim 4

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Telefon Numarası

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi telefon numarası doğrudan vatandaş ve Cumhurbaşkanlığı arasında bir köprü konumu olarak bilinmekte olup ALO 150 hattı olarak kullanılmaktadır.

ALO 150 hattı üzerinden tıpkı online başvuruların yapılması gibi T.C kimlik numarasının yanı sıra bilgi güvenliği için kimlik üzerinde yer alan farklı bilgilerin de girilmiş olması gerekmektedir. Aksi durumda beyan edilen bilgiler eşleştirilmemektedir.

ALO 150 hattına şikayet ya da istek bildirimi yapılmasının yanı sıra bundan farklı olarak herhangi bir konu hakkında bilgi alınması da mümkün olmaktadır. Bu sayede doğrudan Cumhurbaşkanlığı birimleri ve vatandaş arasındaki temas sağlanmaktadır.

İletişim kanallarında yoğunluk oluşmasının yanı sıra ALO 150 hattına ulaşım daha hızlı ve kolay olarak bilinmektedir. Bu nedenle acil iletişim kurulmak istenmesi durumunda bu hattın tercih edilmesi önerilmektedir.

CİMER iletişim hattı olarak bilinen 150 numarası üzerinden birden fazla vatandaş temsilcisi ile görüşme sağlanabilmektedir. Bu nedenle yoğunluk oluşmasının da önüne geçilebilmesi mümkün olmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı ile Kimlik Bilgisi Beyan Etmeden Görüşme Sağlanabilir Mi?

Cumhurbaşkanlığı ile kimlik belgesi beyan etmeden görüşme sağlanması için uygun iletişim ağları bulunmaktadır. Bu durum istek veya şikayet bildirimlerinde değil doğrudan ihbar bildirimlerinde geçerli olmaktadır.

Kimlik bilgilerinin görünmesini istemeyenlerin başvuru süreci esnasında ilgili işaretlemeyi yaparak kimlik bilgilerimi gizlemek istiyorum seçeneğini tercih etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda işlem adımları geçerli olmamaktadır.

İletişim kurulabilmesi açısından online sistemler uygun olurken isteğe bağlı olarak telefon ile kurulmakta olan iletişim içerisinden de kimliksiz ihbarda bulunulması söz konusu olabilmektedir. Bunun için de ihbar durumunda önce beyanda bulunulması gerekmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için kimliksiz olarak kullanılmakta olan bu yöntemlerin yanı sıra bizzat iletişimlerde mutlaka kimlik bilgisinin beyan edilmesi gerekmektedir. Güvenlik amacıyla alınmakta olan bu bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılmadığı için herhangi bir risk unsurunun oluşmadığı da bilinmektedir.

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ…