Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Ekonomi, Dolar Kuru, Yerli Üretim, Cari Açık, İhracat Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde ekonomiye yönelik bir konuşma yaparak dolar kuru hakkında açıklamalarda bulundu. 

Finans 14.12.2021 - 21:37 14.12.2021 - 21:37 Engin Uzunoğlu

TBMM'de bütçe görüşmelerine devam ediliyor. 2022 Mali Yılı Bütçesi ile alakalı olarak yapılan görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay bugün bir konuşma yaptı. Ekonomi alanına yönelik değerlendirmelerde bulunan Fuat Oktay ayını zamanda dolar kurundaki yükselişlere dair de açıklama yaptı. 

TÜRKİYE EKONOMİSİNDE MANİPÜLATİF ETKİLERİ SİLİP ATACAĞIZ

Ekonomik gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomide, istihdamda, üretimde, ihracatta büyüme odaklı ve kalıcı olma hedeflerimizi sürdürüyoruz. Bu hedeflerde herhangi bir sapma oluşmasına izin vermeyecek tedbirlerimizi de aldık. terörde nasıl başarılı olduysak, koronavirüs salgınında nasıl başarılı olduysak ekonomimiz üzerindeki tüm manipülatif etkileri silip atacağız." dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY'DAN DOLAR KURU AÇIKLAMASI

Dolar kuru ile alakalı olarak değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomimiz üzerinderki tüm olumsuz etkilerin ortadan kalktığını kısa bir süre içerisinde göreceğiz. Kapsayıcı bütçe politikalarımız ile bunu sağlayacağız. Dolar kurundaki yükselişler, dalgalanmalar Türkiye'nin kaderi olamaz ve biz buna kesinlikle müsaade etmeyiz. Dolar kurundaki dalgalanmaların sona erdiği ve kurun gerçek seviyesine geldiği zamanlar çok uzak değil. Türkiye ekonomisinin güçlü bir alt yapısı olduğunu ve yeni ekonomi modelimizin getirdiği faydaları milletimizle birlikte göreceğiz." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ÜRETİM İLE EKONOMİK SORUNLARINI BERTARAF EDECEK

Türkiye'nin yerli üretime büyük önem verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye'de yerli üretimi arttırmayı bir ekonomi politikası olarak yıllardır uyguluyoruz. Türkiye'nin kaynaklarını yatırıma, istihdama, üretime aktarmaya kararlıyız. Yerli üretimi ne kadar arttırır ve ihracatımızı ne kadar yükseltirsek ekonomimiz o kadar güçlenecektir. Yerli üretim ile cari açık ortadan kalkacak ve Türk lirası kuvvetli pozisyonuna yeniden geri dönecektir. Bu şekilde milletimizin refah seviyesi de artacaktır." şeklinde kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@