Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İkinci 100 Günlük Eylem Program Planı Açıklaması

İçerisinde inşaat ve emlak sektörünü ilgilendiren çok sayıda proje barındırması beklenen ikinci 100 günlük program hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay yeni açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 12.12.2018 - 08:28 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

İçerisinde inşaat ve emlak sektörünü ilgilendiren çok sayıda proje barındırması beklenen ikinci 100 günlük program hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay yeni açıklamalarda bulundu.

İçerisinde Kanal İstanbul projesi ihale tarihinden yeni açılacak olan millet bahçelerine, kamu lojmanlarının satışından Emlak Bankası açılışı tarihine kadar inşaat sektörünü ilgilendiren çok sayıda projeye ev sahipliği yapacak olan ikinci 100 günlük eylem planı hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yeni açıklamada bulundu. İkinci 100 Günlük Eylem Planı Ne Zaman Açıklanacak?Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yapmış olduğu açıklamasında "İlk 100 günde Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar olarak 81 ilde uyguladığımız proje ve faaliyetler ile yerelin kalkınmasına ilişkin göstergelerin yakından takibine yönelik bir sistem geliştirilmiştir.İkinci 100 günde de bu sistem 81 ilde uygulamaya alınacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum amacıyla yürürlüğe giren mevzuat değişiklikleri de uygulamaya alınacaktır" dedi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'da açıklamalarında konu hakkında çalışmalara Oktay'ın başkanlık ettiğini dile getirmişti. Oktay açılamasında 100 günlük program hakkında "İlk 100 günde her bir Bakanlık ve kurum gelecek 5 yıllık yol haritalarını hazırladılar. İkinci 100 günde ise 5 yıllık yol haritaları nihaileştirilerek uygulamaya alınacaktır. Burada ifade edilen yol haritaları en ince detaylarına kadar çalışılmıştır, gerçektir, gerçekçidir.İlk 100 günde Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar olarak 81 ilde uyguladığımız proje ve faaliyetler ile yerelin kalkınmasına ilişkin göstergelerin yakından takibine yönelik bir sistem geliştirilmiştir. İkinci 100 günde de bu sistem 81 ilde uygulamaya alınacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum amacıyla yürürlüğe giren mevzuat değişiklikleri de yine uygulamaya alınmaktadır ve alınmaya devam edecektir" diyerek programın yakında açıklanacağını dile getirdi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@