Cumhurbaşkanlığı Az Önce Duyurdu: CİMER Kredi Kartı Aidat İadesi E-Devlet Üyelik Ücreti Başvuru Ekranı Açıldı Mı?

Cebinde kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor! Yıllık kart üyelik ücreti para iadesi CİMER yapıyor mu, yıllık kart ücreti, Kredi kartı aidat iade, E-devlet kart aidatı iade dolandırıcılığı var mı?

Finans 21.11.2021 - 10:00 21.11.2021 - 10:00 Gülcan Özer

Pandemi döneminde kredi kartı kullanan kişi sayısı katlanarak artarken yaşanan bu artış dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan sahte ilanlarla vatandaş kredi kartı aidat iadesi vaadi ile kopya sitelere çekilen vatandaşlar bilgilerini kendi elleriyle dolandırıcılara veriyor. 

Dolandırıcılar vatandaşın bilgilerini kullanarak hesaplarını boşaltmakla kalmıyor aynı zamanda kredi kartları ile alışveriş yapıyor, üzerlerine kredi çekerek bir de vatandaşı borçlandırıyor. Son dönemde yapılan kredi kartı aidat iade dolandırıcılığı sayıları artınca CİMER konu hakkında resmi bir açıklama yayımladı. 

KREDİ KARTI AİDAT İADESİ 2021! CUMHURBAŞKANLIĞI YILLIK KART ÜYELİK ÜCRETİ PARA İADESİ YAPIYOR MU?

Son dönemde sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan sahte ilanlarla dolandırıcılık olaylarının artması üzerine CİMER resmi açıklama yayımladı. Özellikle de sosyal medya hesapları üzerinden son dönemde yoğun bir şekilde yayımlanmaya başlanan "Kredi kartı aidat iadesi başladı, e-devlet kredi kartı aidat iadesi" ilanları üzerine zorunlu açıklama yapıldı. 

cimer kredi kartı açıklamıs

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi CİMER tarafından yayımlanan duyuruda CİMER logosu ve ismi kullanılarak sahte ilanlarla geriye dönük 13 senelik kredi kartı aidatı iadesi yapıldığına yönelik kredi kartı dolandırıcılığı yapıldığı uyarısında bulunularak "Kurumlarımızın isimleri ve logoları kullanılarak hazırlanan sahtecilik girişimleriyle ilgili vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Söz konusu sitelere erişimin engellenmesi, sorumluların adalet önünde hesap vermesiyle ilgili gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir" denildi. 

bddk kredi kartı aidat dolandırıcılığı

CİMER, E devlet, BDDK, Gelir İdaresi Başkanlığı gibi resmi logolor kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşın vatandaşın dikkatli olması istenirken "Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için aldatıcı yöntemlerle kredi kartı veya kişisel bilgileri isteyen site ve uygulamalara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir" denildi. 

kredi kartı dolandırıcılığı uyarısı

KREDİ KARTI AİDATI İADESİ 2021 VAR MI, YILLIK KART ÜCRETİ NEREDEN, NASIL GERİ ALINIR?

BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme ile bankaların müşterilerine yıllık kart ücreti alınmayan ürün sunması zorunlu hale getirilmiş olup, bu tip ürünleri olmayan bankaların almış oldukları ücreti iade etmelerine karar verilmiştir. 

E DEVLET KREDİ KARTI AİDAT İADESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ödenilen kredi kartı aidatı iadesi için başvurular E Devlet Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu sayfası üzerinden de yapılabilmektedir. Tüketici hakem heyeti üzerinden ödemiş olduğunuz kredi kartı aidatının tarafınıza iade edilmesini talep edebilirsiniz. Ancak bunun için mutlaka kredi kartı aidatı için alınan paranın yer aldığı kredi kartı ektresinin ekran görüntüsünü de dilekçenize eklemeniz gerekmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@