Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Bakanlar Değişti Mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıkladığı Yeni Kararlar

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına dair en merak edilen kararlardan bir tanesi de Bakan değişiklikleri konusuydu. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında kabine değişikliğine ilişkin herhangi bir karar oldu mu? İşte kabine değişikliğine ilişkin son gelişmeler.

Gündem 29.03.2021 - 21:33 29.03.2021 - 21:33 Serhat Karaman
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kararları bir bir açıkladı. Anayasa değişikliği, reform paketleri, yargı reformu, ekonomi reformu ve koronavirüs salgın tedbirleri açıklanan kararların önemli bir bölümünü oluşturdu.

Açıklamalar öncesi en merak edilen başlıklardan birisi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliği yapıp yapmayacağıydı. Bu soru Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından yanıt buldu.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı iddia edilen kabine değişikliğine ilişkin son günlerde çok sayıda iddia gündemde yer aldı. Öyle ki bu iddialar hem ünlü gazetecilerden hemde siyasetin içerisinde yer alan isimlerden geldi. Gündeme getirilen iddiaların başında ise 4 veya 5 bakanlık için isimlerin değişeceği oldu.

İddialar arasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın değişeceği öne sürüldü. Bunun dışında bazı siyasi isimler Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun değişebileceğini söylediler.

İddialar Uzun Süredir Gündemde

Söz konusu iddialar uzun süredir gündemde. Mart ayının başından itibaren daha sık konuşulan ve 29 Mart tarihli Kaine Toplantısı öncesinde de daha da artan kabine değişikliği iddiaları kabine sonrası ilan edilen kararlar yanıt bulmuş oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Kabine Değişikliğine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı. Özellikle son günlerde kabine toplantısı bu kararların açıklanacağı iddiaları yanıt buldu. Kabine Toplantısının ardından yapılan konuşma ile hiçbir bakanlıkta görev değişikliği olmadı.

Kabine Toplantısı kararları kapsamında salgınla mücadele süreci, aşılama çalışmaları, ekonomik başlıklar ve yeni anayasa çalışmaları konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı konuşmasında ayrıca reform paketleri ve salgın sürecinde oluşan etkilere değindi.

EN DİKKAT ÇEKEN BAKAN İDDİASI MELİH GÖKÇEK OLDU

Kabine değişikliğine ilişkin son iddialardan bir tanesi de Melih Gökçek oldu. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde parti yönetiminde yer almayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Bakan olabileceği ifade edilmişti. Yeni kurulması planlanan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Bakanlık için Melih Gökçek'in ismi geçtiği iddia edilse de henüz resmi açıklama bulunmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@