Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayımlandı! Kamuya Tam 2 Bin 223 Yeni Kadro Müjdesi Duyuruldu!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarına 2.223 kadro ihdası yapıldığı duyuruldu! En çok kadro ayrılan kurum ise Diyanet İşleri Başkanlığı oldu! İşte detaylar…

Emlak İş İlanları 04.06.2022 - 12:10 04.06.2022 - 12:10

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre en fazla kadro ihdas edilen kurum Diyanet İşleri Başkanlığı olurken, farklı kurumlar da göze çarptı. Yeni kadroların duyurulmasının yanı sıra Diyanet’in 5 farklı kadrosuna iptal kararı da verildi.

Kadro İhdası Yapılan Kurumlar Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan kararname kapsamında birçok bakanlık ve kurum bünyesinde kadro ihdası yapıldı. Adalet Bakanlığı taşra teşikatlarına 210 adli destek ve mağdur hizmetleri müdür yardımcısı, İçişleri Bakanlığı yurt dışı teşkilatına 3 içişleri müşaviri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatına 1 daire başkanı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 3 daire başkanı, Milli Eğitim Bakanlığı 3 daire bakanı ve taşra teşkilatına 81 şube müdürü, Tarım ve Orman Bakanlığına 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatına 1 genel müdür yardımcısı ve 6 daire başkanı, taşra teşkilatına ise 46 kuruluş müdürü ve 67 kuruluş müdür yardımcıları kadrosu ihdas edildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’na 1.598 Kadro İhdası Yapıldı!

diyanetA

En fazla kadro ihdas edilen kurumlar arasında 1.598 ile Diyanet İşleri Başkanlığı ilk sırada yer alıyor. Diyanet akademisi başkanı, daire başkanı, yayınevi satış müdürü, uzman, uzman yardımcısı, şef, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, musahhih, şoför, grafiker, istatistikçi, tekniker, teknisyen, eğitim görevlisi, öğretmen, diyetisyen, hizmetli gibi kadrolar başta olmak üzere birçok farklı kadro ihdası gerçekleştirildi.

Kararname ile ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı döner sermaye teşkilatına ait 1 işletme müdür ve 4 işletme müdür yardımcısı kadrosu da iptal edildi.

Savunma Sanayi Başkanlığı’na Sadece 109 Kadro İhdas Edildi!

Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde ise toplamda 109 kadro ihdas edildi. Merkez ve yurt dışı teşkilatlarına yapılan kadro ihdasına yönelik daire başkanı, savunma sanayii uzmanı, uzman yardımcısı ve savunma sanayii müşaviri gibi kadrolara yer verildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@