Cumhurbaşkanlığı sistemi mercek altına alınıyor! Vatandaşa da sorulacak!

Geçtiğimiz günlerde Meclis’te olsun grup toplantılarında olsun en fazla tartışılan konuların başında Cumhurbaşkanlığı sistemi geliyordu.

Gündem 25.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Geçtiğimiz günlerde Meclis’te olsun grup toplantılarında olsun en fazla tartışılan konuların başında Cumhurbaşkanlığı sistemi geliyordu. Cumhurbaşkanlığı sisteminin faydaları ve etkileri konusunda yaşanan tartışmalar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına getirdiği Fuat Oktay koordinesinde kurulan bir çalışma ile toplumun tüm kesimlerinin görüşleri alınacak.

Cumhurbaşkanlığı sistemi son zamanlarda tartışılan konuların başında geliyor. Vatandaşlar arasında Cumhurbaşkanlığı sistemini destekleyenler de sistemin hatalı olduğunu parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini dile getirenler de. Tartışmalar üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay koordinesinde kurulan bir çalışma ile toplumun tüm kesimlerinin Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında görüşleri alınacak ve masaya yatırılacak.CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ MERCEK ALTINA ALINACAKTürkiye’de yerel seçimlerin sona ermesiyle gündem çalışmalarına da hız verilmeye başlandı. Seçim olmadan geçecek 4 yıllık dönemde hükümet reformlara odaklanırken, yeni hükümet sisteminin performansı da inceleme altına alınacak.GENEL MÜDÜRLER VE DAİRE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞÜLECEK!Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir yılını tüm yönleriyle kapsamlı bir şekilde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında oluşturulan bir ekip masaya yatırdı. Çalışmalar kapsamında, Cumhurbaşkanlığındaki ofis başkanları ve daire başkanlarını dinlendi. Tüm bakanlıklardaki genel müdürler ve daire başkanları ile görüşleri alındı.AKADEMİSYENLERİN DE GÖRÜŞLERİ ALINACAKCumhurbaşkanlığı sistemi hakkında sivil toplum kuruluşları, bazı valiler ve büyükşehir belediye başkanlarının da sistem hakkındaki görüş ve önerileri alındı. Bu kapsamda, DEİK, TOBB, ATO gibi önde gelen iş dünyası temsilcileri ile de görüşüldü. Önümüzdeki süreçte akademisyenler, politika kurulu başkanvekilleri ve medya temsilcileri ile de Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında görüş alışverişi gerçekleştirilecek.GÖRÜŞMELER SONRASINDA GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK!Görüşmelerin tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında anketle vatandaşın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili düşünceleri alınacak. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından kapsamlı bir rapor hazırlanacak. Yeni hükümet sisteminin artıları ve eksileri masaya yatırılacak. Tespitler sonucunda eksiklik ve aksaklıkları belirlenecek olan cumhurbaşkanlığı sisteminin geliştirilmesi için gerekli adımlar atılacak.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@