Cumhuriyeti Bayramı Tatili Kaç Gün, 28 - 29 Ekim Resmi Tatil Mi, Okullar, PTT, Noterler, Hastaneler, Bankalar Açık Mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için kutlama hazırlıkları devam ederken 28 Ekim resmi tatil mi, 28 Ekim yarım gün mü, 29 Ekim resmi tatil mi idari mi, çalışanlar mesai ücreti alır mı, bankalar açık mı?

Finans 27.10.2021 - 10:22 27.10.2021 - 10:22 Gülcan Özer

Bu sene 98. yıl dönümü kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı için geri sayım başlarken kutlama programları ve resmi tatil günleri de merak konusu oldu. Özellikle de 28 Ekim tatil mi, yarım gün mü, 29 Ekim resmi tatil mi idari mi soruları yanıt ararken bankalar ve kargoların çalışma tarihleri de araştırılıyordu. 

CUMHURİYETİN KAÇINCI YILI?

29 Ekim 1923 senesinde ilan edilen Cumhuriyetin bu sene 98. yıl dönümü kutlamaları gerçekleştirilecek. 

28 EKİM RESMİ TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ?

2021 senesinin resmi tatil günleri takvimi içerisinde 28 Ekim 2021 Perşembe günü yarım gün tatil olarak ilan edilirken çalışanlar öğlene kadar mesai yaptıktan sonra tatile çıkacaklar. Cuma günü resmi tatil olacak. Cumartesi ve Pazar günü tatili ile çalışanlar 3,5 gün tatil yapacak. Yarım gün idari izin kullanan çalışanlar ise 4 günlük tatil yapmış olacak. 

28 EKİM'DE BANKALAR, PTT, KARGOLAR, NOTERLER AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

28 Ekim Perşembe günü yarım gün çalışacak olan tüm resmi kurumlar öğleden sonra ise tatil olacak. Borsa İstanbul BİST'te aynı şekilde 28 Ekim Perşembe günü yarım gün açık olacak ve ardından tatile girecek. 

Noterler de aynı şekilde Perşembe günü yarım gün ve Cuma günü tam gün kapalı olacak. Kargolar ise özel şirketler olduğu için kendi bünyelerinde farklı uygulamalara gidebildikleri için telefonla bilgi alınması gerekiyor.

29 EKİM OKULLAR AÇIK MI, KAPALI MI?

28 Ekim Perşembe günü okullar yarım gün eğitim verirken 29 Ekim Cuma günü ise tüm gün kapalı olacak. Cumartesi ve Pazar günü de hafta sonu tatilinin ardından Pazartesi günü okullar açılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@