CVS Hava Kent Yeni Konut Projeleri İçin 6 Şehir Belirledi

CVS Hava Kent Konut Yapı, İstanbul Havalimanı civarında ürettiği konutları daha geniş bir alana yaymayı planlıyor. Yeni nesil kooperatif sistemiyle yürütülen pfojeler şirket tarafından farklı şehirlere de uygulanacak. CVS Hava Kent Konut Yapı, İstanbul Havalimanı civarında ürettiği konutları daha geniş bir alana yaymayı planlıyor. Yeni nesil kooperatif sistemiyle yürütülen projeler şirket tarafından farklı şehirlere de uygulanacak.

CVS Hava Kent Yeni Konut Projeleri İçin 6 Şehir Belirledi

İstanbul Havalimanı'na en yakın bölgede yer alan ilk konut projesine CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi imza attı. Yeni nesil kooperatif yapısı ile 2016 yılında faaliyete başlayan CVS Hava Kent Konu Yapı 520 üye ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu konut kooperatifin üyelerinin çok büyük bir çoğunluğunun pilotlardan ve havaalanı çalışanlarından oluştuğu bildirildi.

1.000 TL TAKSİTLE BİLE KONUT SAHİBİ YAPAN YENİ NESİL KOOPERATİF SİSTEMİ!

Aylık 1.000 TL taksitle konut edinme imanı sunulan CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi için CVS Hava Kent Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş açıklamalarda bulundu. Kurulan kooperatif sistemi ile farklı şehirlerde de konut projeleri gerçekleştireceklerini söyleyen Erkut çavuş, “CVS Hava kent olarak odakladığımız şehirler arasına Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Eskişehir ve Bodrum'u ekledik. Bizim oldukça şeffaf bir sistemimiz var. Devletin kooperatif sistemine tamamen uygun çalışıyoruz. Bu sistemle beraber üyelerimiz e-devlet üzerinden kooperatife dair her bilgiyi açık bir şekilde görebiliyorlar.” dedi.

Devam eden projeler hakkında da bilgi veren Erkut Çavuş, “Şu anda 4 noktada projelerimiz devam ediyor. Hava Kent'in ilk etabı olan Hava Kent Taşoluk, İstanbul havalimanı'na 7 km, Aarnavutköy Belediyesi'ne 1 km uzaklıkta. Yeni yapılacak olan Kirazlı – Havaalanı Metrosu'na ise mesafesi yalnızca 750 metre. 4 blok ve 144 daireden oluşan Hava Kent Taşoluk'ta yaşam çok kısa bir sürede başlayacak.” dedi.

PROJELER DEVAM EDİYOR

Hava Kent Haraççı projesine dair de açıklama yapan Erkut Çavuş, “Hava Kent Haraççı projesini İstanbul Havalimanı'na 7,5 km mesafede gerçekleştiriyoruz. Bu projede de 150 konut yapacağız. 2022'in son çeyreğinde bu konutları sahiplerine teslim edeceğiz. Bu projenin toplam maliyeti 36 Milyon TL olacak.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarını sürdüren Erkut Çavuş proje bilgilendirmesine şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz Ekim ayında Hava Kent Taşoluk'un ikinci etabını duyurduk. Burada 140 konut ve ticari alan inşa edilecek. Toplam yatırım bedeli ise 34 Milyon TL olacak. 9 bin metrekare alan üzerinde yapacağız. Projenin yüzde 60'ını yeşil alanlar oluşturacak. Giriş katların tamamı bahçe kullanımlı yapılacak. Ayrıca güneş panelleri ile elektrik de üretilecek. Bu üretilen elektrik ortak kullanım alanlarında harcanacak ve maliyet azalacak.”

SONRAKİ HABER