Dağ Evi Yıkılıyor! Eski Bakan Faruk Çelik'in Yapı Kayıt Belgesi İptal Edildi

İmar Barışı başvurusu sonrasında dağ evi yaptıran Eski Bakan Faruk Çelik'in yapı kayıt belgesi iptal edilirken evi için de yıkım kararı çıktı!

Dağ Evi Yıkılıyor! Eski Bakan Faruk Çelik'in Yapı Kayıt Belgesi İptal Edildi

2018 senesinde başlatılan imar barışı ya da halk arasında anılan adı ile imar barışı yoğun başvuru almış, devletin kasasına yapı kayıt belgesi ücreti ile milyonlarca liralık para girişi sağlanmıştı. Tüm uyarılara rağmen ne yazık ki pek çok kişi imar barışına aykırılık taşıyan yapılar içinde başvuru yapmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı kayıt belgesi alan kişilerin başvurularını tek tek inceleyerek aykırılık olan başvuruların iptalini yaparken kaçak yapıların yıkımına başlarken hakkında yıkım kararı alınan taşınmazlardan birinin de Eski Bakan Faruk Çelik'e ait olduğu ortaya çıktı.

FARUK ÇELİK'İN BURSA KESTEL'DE YER ALAN DAĞ EVİ İÇİN ALDIĞI YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL EDİLDİ!

2011 ve 2015 seneleri arasında 4 sene boyunca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Faruk Çelik daha sonra ise 2015 ve 2017 seneleri arasında ise Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak AK Parti hükümetinde görev almıştı.

Eski Bakanın imar barışından yararlanarak Bursu Kestel Alaçam köyünde bulunan dağ evi hakkında yıkım kararı çıktı. Çelik'e ait dağ evinin yapı kayıt belgesi Şubat ayında iptal edilmişti.

31 Aralık 2017 tarihi ve öncesinde yapılan yapıları kapsayan imar barışı başvurusu yapan Çelik'e ait olan dağ evinin bu tarihten sonra yapıldığının tespit edilmesi üzerine yıkım kararı alındığı iddia edildi. Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından iptal edilen yapı kayıt belgesi nedeniyle dağ evinin elektrik ve suyunun kesilmesi için başvuru yapıldığı ortaya çıktı.

SONRAKİ HABER