Daha Az Elektrik Faturası Ödemek İsteyenler için Yeni Dönem Resmen Başlıyor!

Ardı ardına gelen zamlar sonrasında elektrik faturalarını düşünen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Elektrik faturalarında yeni dönem başlayacak!

Finans 18.12.2021 - 18:53 18.12.2021 - 18:53 Elif İşçi

Üst üste gelen zamlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Faturalara da gelen zamlar vatandaşı kara kara düşündürmeye başladı. Yeni yıldan sonra zamların artarak devam edeceği düşünülüyor. Bu yüzden vatandaş yüksek faturalarla nasıl mücadele edeceğini düşünmeye devam ediyor.

ELEKTRİK FATURALARIYLA İLGİLİ YENİ BİR GELİŞME YAŞANDI!

Gelen zamlar sonrasında elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandığı öğrenildi. Yeni yıldan sonra faturalar hakkında yeni bir dönemin başlayacağı belirtildi. Bu süreçte kademeli tarife uygulaması hayata geçmiş olacak.

Yeni uygulama pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ancak elektriği daha az kullananlar bu süreçte daha az fatura ödeyebilecekler. Klimayı ısınmak için kullananlar bu süreçte diğer kişilere göre daha fazla fatura ödemiş olacaklar. Elektrik faturalarında yeni dönem başlarken ailelerin elektrik faturaları tarifeleri de belirlenecek. Bir aile içerisinde kullanılan televizyon, buzdolabı, ütü gibi tüketimler göz önünde bulundurulduğu zaman aylık ortalamaları dikkate alınacak. Ancak daha fazla tüketim yapanlar, klima ile ısınanlar normal ailelere göre daha fazla elektrik faturası ödeyebilecekler.

AZ TÜKETEN AZ ÖDEYECEK!

Daha Az Elektrik Faturası Ödemek İsteyenler için Yeni Dönem Resmen Başlıyor!2

Yeni elektrik faturaları hakkında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir açıklamada bulundu. Yeni dönem 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren hayata geçirilecek. Kademeli tarife uygulaması sonrasında az enerji tüketen az fatura ödemiş olacak. Bu durum aynı zamanda tasarruf miktarını da artıracak ve vatandaşı teşvik edecek. Dar gelirli ailelerin belirlenmesinin ardından devlet tarafından destek verilecek. Bu destek miktarı duruma bağlı olarak 150 kWh’e kadar devlet desteği olarak sunulacak. Yeni dönem elektrik tasarrufu konusunda yeni imkanlar sunmaya devam edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@