Daha iki gün önce gerçekleştirildi! Cumhur ve Millet İttifaklarının son oy oranları açıklandı

Asal Araştırma Şirketi son anket araştırmasında Cumhur İttifakı ile Millet İttifakının oy oranlarını tahmin etti. Ankete göre AK Parti yeniden yüzde 35'in üzerine çıktı. İşte diğer partiler...

Gündem 12.04.2022 - 16:03 12.04.2022 - 16:04 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Rusya Ukrayna Savaşı ile Ekonomi başlıkları Türkiye gündeminin son günlerdeki en önemli bileşenlerini oluşturuyor. Hayat pahalılığı manşetlerde sürekli yer alırken alım gücünün düşmesi vatandaşların yaşadıkları sorunlar sık sık dile getiriliyor. Gündemin ikinci temel konusu ise Rusya Ukrayna savaşı ve Türkiye'nin bu savaştaki rolü. 

SON GELİŞMELER SONRASINDA PARTİLERİN OY ORANLARI

Yaşanan son gelişmelerin ardından Asal Araştırma Şirketi kamuoyunun nabzını ölçtü. 8 Nisan ile 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen anket araştırmasında vatandaşlara hangi partiye oy verecekleri soruldu. Şirket ankete katılanlara bir soru sordu. "Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" 26 şehirde yapılan ankete dair sonuçlar ise şu şekilde oldu. 

Asal Araştırma Şirketi Anketine Göre...

AK Parti'nin oy oranları yüzde 35.9 olarak tahmin edildi.

CHP'nin oy oranı ise yüzde 25.1 oldu.

İYİ Parti için öngörülen oy oranı yüzde 11.8

MHP'nin oy oranı ise yüzde 9.1 olarak gösterildi.

HDP'nin oyu ise yüzde 10.5 olarak duyuruldu. 

Partilerin elde ettiği bu oy oranları sonrasında ise AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 46 olurken CHP, İYİ Parti, DEVA, DP, GP, SP'nin yer aldığı Millet İttifakının oy oranı yüzde 36.9 oldu. 

Aynı araştırma şirketinin bir önceki anketine göre Cumhur İttifakının oy oranı yüzde 43.1'den yüzde 46'ya çıkarken, Millet İttifakının oyu ise yüzde 38.4'den yüzde 36.9'a düşmüş oldu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@