Daha Önce Alamayanlar Bu Yardım Size! Cumhurbaşkanı Aile Destek Programını Açıkladı

Pandemi döneminde dağıtılan sosyal yardımlar büyük ilgi görmüş, milyonlarca kişi destek ödemesi altında 1.100 TL para almıştı. Ancak, bazı kişiler bu yardımdan yararlanamamıştı.

Finans 09.06.2022 - 15:19 09.06.2022 - 15:19 Gülcan Özer

6 Haziran 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında yeni yardım ve destek müjdeleri vermişti. Konuşmasının büyük bir bölümünü milyonlarca memur ve emeklinin beklemiş olduğu 3600 ek göstergeye ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından 2 yeni destek paketi açıklamıştı. 

Bu paketlerin ilkinde çocukları ana sınıfı ve anaokuluna gidecek olan ailelere verilecek olan Anaokulu ve Anasınıfı Yardım Programı desteği yer alırken, söz konusu destekten son 1 sene içerisinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının vermiş olduğu yardımlardan yararlanan kişilerin başvuruya gerek kalmaksızın yararlanacakları ilan edildi. İkinci destek paketi ise daha önce verilen desteklerden yararlanmayan kişileri kapsayacak. 

TÜRKİYE AİLE DESTEĞİ PROGRAMI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamasında "Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 98 milyar liralık sosyal yardımla ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmuştuk. Bu yıl sosyal yardım bütçemizi ek programlarla daha da güçlendiriyoruz. 15 milyar TL tutarındaki Türkiye Aile Desteği Programı’nı devreye alıyoruz" diyerek aile desteği programını ilan etti. 

aile desteği programı erdoğan

Söz konusu yardımdan ekonomik olarak dezavantajlı olmasına rağmen mevcut programlardan yararlanamayan kişilere yönelik olarak maddi yardım yapılacağı ilan edildi. 

erdoğan türkiye aile desteği programı

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞLADI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından gözler yapılacak başvuru açıklamasına çevrilmişti. Aile Desteği Paketi başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. Türkiye Aile Desteği için ödenecek olan rakam ise henüz açıklanmadı. Başvuru ekranının 15 Haziran tarihinden sonra açılması beklenirken başvuruların başlaması ile hesaplara yatırılacak olan rakamın da ilan edilmesi bekleniyor. 

Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde sosyal destek ödemesi olarak ilk olarak bin TL hesaplara yatırılmış, sonrasında bu rakam güncellenerek 1.100 TL seviyesine yükseltilmişti. Yeni yatırılacak olan yardımların tutarının ne kadar olacağı henüz kesinlik kazanmazken bazı kaynaklar yardım tutarının 2 bin TL olacağını dile getirmişlerdi. Önümüzdeki hafta ile beraber sosyal yardım başvurularının başlaması ve rakamın kesinlik kazanması bekleniyor. Söz konusu resmi açıklama geldiği anda sitemizden detaylı bilgileri edinebilir, başvuru şartları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bayram Harçlığı Müjdesi! Kurban Bayramı Öncesi e-Devlet Başvurusu Yapana Sosyal Yardım Ödemesi

Haziran 2022'de başvuru yapılabilecek olan sosyal yardımlar, nakit para ödemeleri

Aile Bakanlığı Maaşı Olanlara 10.000 Lira Borç Para Veriyor! Devletten Faizsiz Ödünç Para Yardımı Nasıl Alınır?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@