Daha Tabelalar Değişmemişti! 41 Kuruş Zamdan Sonra Bir Yeni Zam Daha

Motorin litre fiyatlarına haftasonu öncesi yapılan 41 kuruşluk zammın ardından önümüzdeki hafta içerisinde bir zam daha geleceği açıklandı.

Finans 16.10.2021 - 14:58 16.10.2021 - 14:58 Mustafa KARAGÖZ

Akaryakıt fiyatları bundan sonraki dönemde araç sahiplerinin canını sıkacak. Haftasonuna girmeden hemen önce ilan edilen zammın ardından fiyatlar çok yüksek seviyelerde artmıştı. Gelen son dakika haberine göre fiyatlar önümüzdeki günlerde yeni bir artış yaşayacak. 

MOTORİN LİTRE FİYATLARINA BİR BÜYÜK ZAM DAHA YOLDA

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (EPGİS)  tarafından yayımlanan basın açıklamasında 16 Ekim Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere hem benzin hemde motorin litre fiyatlarının artacağı ifade edilmişti. ÖTV marjının sıfırlanması nedeniyle söz konusu zamların da doğrudan fiyatlara yansıyacağı açıklandı. Bu kapsamda fiyatlar benzinin litre fiyatlarında 23 kuruş, motorin litre fiyatlarında ise 41 kuruş artmıştı. 

EPGİS tarafından motorin litre fiyatlarına dair yapılan açıklamada "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41 Benzinde 14 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." ifadeleri yer almıştı. 

Yeni değişen fiyat tarifelerinin hemen ardından motorin için bir zam haberi daha geldi. 

41 KURUŞLUK ZAMMIN ARDINDAN YENİ ZAM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasından elde edilen bilgilerde motorin litre fiyatlarına önümüzdeki Salı günü yeni zam gelecek. 19 Ekim Salı gününün ilk saatlerinden itibaren geçerli olacak zam ile fiyatların 23 kuruş daha yükselmesi bekleniyor. Benzin fiyatlarında ise fiyat değişikliği beklenmediği açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@