Daha Ucuzu Yok: Türkiye'nin En Ucuz Sıfır Otomobili Olacak! Hyundai Santro Özellikleri

Sıfır araba fiyatları cep yakmaya devam ederken Hyundai ceplerdeki yangını söndürecek yeni modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Türkiye'nin en ucuz sıfır otomobili için fiyatlar belli oldu...

Finans 10.01.2022 - 08:47 10.01.2022 - 08:47 Gülcan Özer

Yükselen fiyatları nedeni ile vatandaş araba sahibi olmakta zorlanırken ucuz araba arayan kişilere Hyundai Türkiye'nin en ucuz sıfır arabasını satmaya hazırlanıyor. Araba sahibi olmak isteyen ancak yüksek fiyatlar nedeniyle bu kararını ertelemek zorunda kalan kişilere yönelik olarak piyasaya sürülecek olan Hyundai Santro fiyatlardaki yükselişe çare olacak. 

Pandemi döneminde araç fiyatlarında başlayan yükseliş nedeni ile vatandaş araba sahibi olmakta zorlanmaya başlanmış, önce sıfır araç fiyatları ardından da ikinci el araç fiyatlarında büyük bir artış yaşanmıştı. Yaşanan süreçte sıfır araç stok sorunu patlamış, sıfır araba bulamayan kişilerin 2.el arabalara yönelmesi ile beraber bazı modellerde ikinci el araba fiyatları sıfırını bile sollayarak büyük şok etkisi yaratmıştı. 

HYUNDAİ ARAÇ FİYATLARINDAKİ YANGINA SU SIKACAK!

Hyundai tarafından ilk olarak Hindistan pazarı için üretilen ve Türkiye'de de satışa sunulacak olan Hyundai Santro aynı zamanda Türkiye'nin en ucuz sıfır arabası olacak. Hindistan'da Hyundai Santro satış fiyatı 87 bin TL olarak uygulanırken Türkiye'de ise bu fiyatın ÖTV ve diğer vergilerin eklenmesi ile beraber 150 - 160 bin TL olarak belirlenmesi bekleniyor. 

HYUNDAİ SANTRO ÖZELLİKLERİ! 

5 ileri manuel vitesi ile Türkiye pazarına girmesi beklenen Hyundai Santro modeli 1.1 MPI motora sahip. Donanım paketi ile satış fiyatı kıyaslandığında otomobil uzmanlarının tatmin edici olarak nitelendirdiği modelin henüz Türkiye'ye kesin giriş tarihi açıklanmadı. Hyundai konu hakkında resmi bir açıklama yapmasada modelin bu sene içinde Türkiye pazarına sunulması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@