Daha Uygunu Yok, Kimse Vermiyor! Akbank'tan 1.680 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi!

Hayallerindeki evi satın almak için konut kredisi çekmek isteyenlere Akbank düşük maliyetli konut kredisi vermeye devam ediyor. Akbank konut kredisi maliyetleri ne kadar?

Daha Uygunu Yok, Kimse Vermiyor! Akbank'tan 1.680 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi!

Türkiye'de konut satın almak isteyenlere müjdeli haberi geçtiğimiz günlerde Akbank verdi. Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre konut kredisi faizinde indirim yapıldı. Bu açıklamanın ardından herkes Akbank'ın konut kredisi maliyetlerini merak etmeye başladı. Akbank bu konuda da kamuoyunu bilgilendirdi.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank'ın konut kredisi kampanyasında yaptığı faiz indirimi hem bankacılık piyasasında hem de emlak sektöründe büyük bir ses getirdi. Akbank'ın konut kredisi faizini aylık yüzde 1,34'e düşürmesi çok büyük ses getirdi. Bu faiz oranı ile en düşük faizli konut kredisi kampanyası da kamu bankalarından direkt olarak Akbank'a geçti.

Akbank'ın konut kredisi faizlerinde indirim yapmış olması ile bu bankaya yapılan konut kredisi başvurularında önemli miktarda artış meydana geldi. Şu anda Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyenler kapsamlı bilgilendirmeleri araştırıyorlar. En çok merak edilen konulardan birisi de ne kadar konut kredisi çekilebileceği oldu.

AKBANK KAÇ TL KONUT KREDİSİ VERİYOR?

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre müşteriler konut kredisi kullanmak istediklerinde ilk işlem olarak satın alacakları konutlar için ekspertiz raporu hazırlanıyor. Bu ekspertiz raporunda satın alınmak istenen konut için ekspertiz değeri belirleniyor. Bu değer üzerinden müşterilerin kredi talepleri Akbank tarafından değerlendiriliyor.

Ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altında olan konutlar için Akbank'a konut kredisi başvurusunda bulunan müşterilere yüzde 90 oranında kredilendirme yapılıyor. Ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin üzerinde olan konutlar için ise yüzde 80 oranında kredilendirme yapılarak müşterilerin kredi başvuru işlemlerine devam ediliyor.

AKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Akbank'tan konut kredisi çekecek olan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,34 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi başvurusu yapan müşterilere Akbank tarafından aylık 1.680 TL'Lik kredi taksit hesaplaması çıkarılıyor. Bu taksit tutarı gecikmeye düşülmemesi halinde 10 yıllık vade süresince hiç değişmiyor, sabit kalıyor.

100 bin tl konut kredisi hesaplama akbankü

AKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyenler kredi başvurularını banka şubeleri üzerinden yapabilmekteler. Başvurular kabul edildikten sonra satın alınacak konutlar için ekspertiz raporu hazırlanıyor. Ardından da konut kredisinin onaylanması sürecine geçiş yapılıyor.