Daire, Kasap, Fırın, Bahçe Avlu! Aylık 100 150 TL'ye Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Kiralık Gayrimenkuller

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) kendisine ait olan ve Hatay'da yer alan bazı gayrimenkulleri kiraya verecek. Aylık 100 TL'den başlayan kiralama ücretleri ile gayrimenkuller 3 yıl boyunca kiralanacak.

Daire, Kasap, Fırın, Bahçe Avlu! Aylık 100 150 TL'ye Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Kiralık Gayrimenkuller

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Hatay İl Müdürlüğ bir ilan yayımladı. Kendisine ait olan ve Hatay'ın çeşitli ilçelerinde yer alan toplam 28 gayrimenkul kiralanacak. Kiralama işlemi, kiralama süreci, başvuru işlemleri ve ihale detaylarına dair kapsamlı bir duyuru yayımlayan VGM, isteklilerin neler yapması gerektiğine ilişkin detayları adım adım aktardı.

VGM'DEN KİRALIK 28 GAYRİMENKUL

VGM Hatay İl Müdürlüğü'nün duyurusunda 122 m2 büyüklükte dairelerin aylık 900 TL ve 800 TL muhammen bedel ile kiralanacağı duyuruldu. Bunun dışında işyeri kiralaması için de duyuru yayımlayan kurum WC, İşyeri, Kasap, Fırın, Ev ve Zirayet amaçlı Bahçe, Avlu, Zeytinlik, Ağaçlı Tarla, Sergi Alanı, Otopar ve Büro ilanları bulunan duyurularda en düşük kiralama ücreti 100 TL olarak ilan edildi. En yüksek aylık kiralama bedeli ise 3.000 TL olarak duyuruldu.

Kiralanacak Gayrimenkullere Dair Liste

vgm kiralık işyeri 1 hatay

vgm kiralık işyeri 2 hatay

Yukarıda yer alan liste ve görseller basın ilan kurumu sitesinden alınmıştır. Vatandaşlar liste ile birlikte duyurunun tamamına VGM İl Müdürlüğü sitesinden veya ilan gov tr adresinden ulaşabilirler.

İhale Duyurusu

Kurum ihale işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağına dair açıklamasında "İhale; 2886 sayılı D.İ.K. 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile 10 Şubat 2022 tarihinde Saat 9:30’dan itibaren Cumhuriyet Mah. Şehit Mustafa Sevgi Cad. No:2 Antakya/Hatay adresindeki Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası 4.Kat ihale salonunda yapılacaktır." bilgisini verdi.

VGM KİRALIK DÜKKAN İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

VGM'den dükkan veya diğer gayrimenkullerden birini kiralamak isteyenler için yapılan açıklamada; ihale işlemlerinin 10 Şubat tarihinde düzenleneceği bildirildi. Buna göre vatandaşların başvurularını ihale tarihinden önce tamamlamaları gerektiği ilan edildi. Bunun yanında kurum başvuruda bulunacak adayların; Bölge Müdürlüğü Emlak Şube Müdürlüğünden ihale şartnamesini almaları gerekiyor.

İhale şartnamesinin alınmasının ardından geçici teminat bedeli ödenmesi ve ardından şartanemede listelenen evrakların alınması şeklinde başvurularını yapabilecekler. Başvurular Cumhuriyet Mah. Şehit Mustafa Sevgi Cad. No:2 Antakya/Hatay adresindeki Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü adresinden yapılabilir. İlan için daha detaylı bilgi almak isteyenler hem VGM'nin resmi sitesinden hemde 0326 216 0626 adresinden detaylı bilgi alabilirler.