Daireyi Boşaltmayan Eski Ev Sahibi Evi Ateşe Verdi!

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 7 katlı binanın en üst katında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşlar sonunda söndürdüğü yangında ev kullanılamaz hale gelirken güvenlik güçlerinin yapmış olduğu araştırma ile evi içerisinde oturan kişinin ateşe verdiği belirlendi.

Daireyi Boşaltmayan Eski Ev Sahibi Evi Ateşe Verdi!

Evi satın alan kişiler ile evin içerisinde oturan kişiler arasında sıklıka sorun olan tahliye işlemi hakkında ağızları açık bırakan bir olay yaşandı. Kocaeli ilinin Gölcük ilçesine bağlı olan Dumlupınar Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda yer alan 7 katlı bir binanın en üst katında dün akşam saatlerinde yangın çıktı.

Binada yaşayan kişilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken ekiplerin yapmış olduğu müdahale sonrasında yangın söndürüldü. İtfaiyenin tüm çabalarına rağmen dairede büyük hasar meydana geldi.

1 SENE ÖNCE SATTIĞI EVİ BOŞALTMASI İSTENİNCE ESKİ EV SAHİBİ DAİREYİ ATEŞE VERDİ!

İtfaiye ekiplerinin yapmış olduğu ilk ön incelemede evin bilerek ateşe verildiği tespit edilirken bunun üzerine güvenlik güçleri tarafından soruşturma açıldı. Emniyet güçlerinin yapmış olduğu ön soruşturmada evin eski ev sahibi olan kişi tarafından ateşe verildiği belirlenirken M.Y. isimli kişi gözaltına alındı. M.Y. ilk ifadesinde evini 1 sene önce satmış olduğunu ve evini alan kişi ile mahkemelik olduğunu söyledi.

Yeni ev sahibi ile mahkemelik olduğunu ve bu süreçte evini boşaltması istendiği için kızgınlıkla evi ateşe verdiğini ifade eden M.Y. hakkında emniyette yasal işlem yapılırken evde büyük çaplı maddi hasar meydana geldiği belirtildi. Evini satan kişilerle eski ev sahipleri arasında sıklıkla konutun tahliyesi konusunda sorunlar yaşanırken bu tip sorunların yaşanmaması adına mutlaka tahliye taahhütnamesi imzalanması öneriliyor.