Damacana Su Fiyatlarına Yüzde 150 Zam Geldi, Küçük Su Fiyatları Cep Yaktı! Susayan Çeşmeye Koşacak

Tüp fiyatları ile yarışan damacana su fiyatları zam yağmuru ile rekora koşuyor. Sudan ucuz deyimi tarihe karışırken küçük su fiyatları ve damacana su fiyatı el yaktı, dışarıda susayan yandı!

Finans 29.05.2022 - 11:55 29.05.2022 - 11:59 Gülcan Özer

Akaryakıta gelen zam yağmuru tüp fiyatları ve hazır su fiyatlarını da vuruyor. Son 4 aylık süreçte damacana su fiyatlarına yüzde 150 oranında zam gelirken yeni zam haberi bardağı taşırdı. Damacana su fiyatları vatandaşın cebini yakmaya başlarken yaz aylarının gelmesi ile beraber su tüketiminin artması ile bütçesi alarm veren vatandaş çeşme suyuna yönelmeye başlandı. 

Çeşme suyunu içmekte zorlanan vatandaşlar ise çareyi su arıtma cihazı ve sistemlerinde aramaya başladı. Kavurucu yaz sıcaklarının artması ile beraber vatandaş dışarıda küçük su alarak serinlemeye çalışırken marketlerin raflarına yansıyan fiyatları akılları baştan aldı. Eskiden 50 kuruşa satılan küçük sular tam 7 katı zamlandı! 

DAMACANA SU FİYATLARI ZAMLANDI, YENİ FİYATLAR AKILLARI BAŞTAN ALDI!

Hava sıcaklıklarının artması ile su tüketimi de artarken vatandaş her sipariş verdiğinde yükselen fiyatların şokunu yaşamaya devam ediyor. Yükselen damacana su fiyatları nedeni ile pek çok kişinin şebeke suyuna yöneldiği belirtilirken hazır su firmaları satışlarının son zamlardan sonra yüzde 40 oranında düştüğünü dile getirdiler. 

trendyol damacana fiyatları

Trendyol damacana fiyatları görenleri şaşkına çevirirken piyasada şu anda markasına göre değişmekle beraber damacana su firmaları tarafından 19 litrelik suların 25 TL ile 35 TL arasında satıldığı belirtiliyor. 

erikli su fiyatları

5 LT HAZIR SU EN UCUZ KAÇ TL, SU FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Vatandaşın taşıması daha kolay olduğu için tercih ettiği 5 litrelik su fiyatları da fiyatı zamlanan ürünler arasında yer aldı. Carrefour market indirimli olarak satış fiyatını 11,50 TL olarak açıkladı. A101 5 LT su fiyatı için internet sitesinde fiyatı boş bıraktı ve güncelleme yapmadı. 

küçük su fiyatı

SOKAKTA SUSAYAN ÇEŞME ARAYACAK! KÜÇÜK SU FİYATI KAÇ TL?

Bazı marketlerin raflarında küçük suyu zamlı olarak satışa çıkarması tepki çekerken Erikli markalı 0,5 LT küçük su fiyatı 3,35 TL olarak satışa çıkınca sosyal medya sallandı. Sosyal medyada su fiyatlarına yapılan zamlar tepki çekti. 

SU FİYATLARINA NEDEN ZAM GELDİ, HAZIR SU, DAMACANA, KÜÇÜK SU FİYATLARI NEDEN ARTTI, ARTIYOR?

Benzin ve motorine gelen zamlar nedeni ile nakliye maliyeti artarken yine akaryakıt fiyatlarına gelen zamların pet şişe üretim maliyetini arttırdığı, bunun da fiyatlara zam olarak yansıtıldığı belirtiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@