Danimarka İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Danimarka göçmenlik başvurusu 2021 ekranı açıldı. İnşaat müdürü, inşaat mühendisi ve şehir plancısı ile işçi alımı başvurusu detayları haberimizde!

FİNANS 20.07.2021 - 21:00 25.07.2021 - 11:31

Yurtdışı işçi alım ilanları büyük ilgi görmeye devam ederken Avrupa ülkeleri de nitelikli işçi alımı için yeni duyurularını peş peşe yayımladı. Özellikle de Danimarka işçi alımı için verilen ilan büyük ilgi gördü. 

Danimarka'da çalışma koşullarının daha iyi olması ve ödenen saat başı ücretin yüksek olması yurt dışında çalışmak isteyen kişileri cezbederken işçi alımı yapılacak olan kadroların fazla olmasıda talebi arttırdı. 

DANİMARKA OTURMA İZNİ VE ÇALIŞMA İZNİ VEREREK İŞÇİ ALIMI YAPACAK!

Yabancı ülkelerin işçi alım ilanları ülkemizde yakından takip edilmeye devam ederken bu ilanlardan biri de Danimarka tarafından verildi. Danimarka oturma ve çalışma izni vererek yabancı işçi alımı yapılacağını ilan etti. İşçi alımı yapılacak olan pozisyonlar arasında İnşaat Mühendisi, Şantiye Müdürü, Duvar Ustası, Elektrik Ustası, Çevre Mühendisi, Arazi Müfettişi ve Şehir Plancısı gibi inşaat sektörünü ilgilendiren pozisyonlarda yer aldı. 

Bu pozisyonlara ek olarak diş hekimi, anestezi hemşiresi, doktor, hemrişe, tıbbi danışman, diyetisyen, tıbbi laboratuvar teknisyeni, başhekim ve meslek terapisti gibi sağlık sektöründen de alım yapılacağı belirtildi. 

danimarka inşaat işçisi alımı

DANİMARKA İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Danimarka işçi alımı için başvuru ekranı açıldı. Açık olan pozisyonlar için yapılacak başvurulara onay alınması durumunda 31 Aralık 2021 tarihine kadar oturma izni alarak çalışabilecek. İş Başvurusu için mutlaka başvuru yapılacak alanda eğitim alınması, okul mezunu olunması ya da mesleki yeterlilik belgesi alınmış olması gerekiyor.

Danimarkalı işverenler tarafından yapılan iş teklifleri ile aranılan kriterleri taşıyan kişilerin yapmış oldukları başvurular değerlendirmeye alınarak sonuçlandırılacak. İş başvurusu onaylanan kişiler Danimarka'da mesleklerini yaparken oturma izni ve çalışma izni almaya da hak kazanacak. 

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@