Danıştay Belediye Personeli Konusunda Kararı Verdi! Talebi Reddetti

Danıştay, belediye personelinin yemek yardımı alması konusunda emsal karar aldı. İtfaiye işçilerinin yemek yardımı talebi reddedildi.

Gündem 08.01.2022 - 15:12 08.01.2022 - 15:12 Büşra Uluşen

Belediye bünyesinde istihdam edilen zabıta ve itfaiye personeline verilmesi öngörülen kumanya yardımının ayni mi yoksa nakdi mi olduğu konusunda henüz net bir bilgi bulunmazken Danıştay 12. Dairesinin emsal kararı durumu çıkmaza soktu. 

5. ve 6. Toplu sözleşmelerde 24 saat esasına göre hizmet gören zabıta ve itfaiye personelinin yemek bedellerine ilişkin konu Danıştay'a taşındı. 

YEMEK YARDIMI YAPILMASI TALEBİ REDDEDİLDİ

Çorlu Belediye Başkanlığı itfaiye teşkilatında 24 esasına göre görev yapan personellere yemek yardımı yapılması talebi Danıştay'a iletildi. 

belediye yemek yardımı

Danıştay 12. Dairesi, talebi reddererek şu ifadelere yer verdi:

''bu yardım karşılığında nakten bir ödeme yapılmasına imkan bulunmadığı da vurgulanmak suretiyle, ayni yiyecek yardımı dışında bir başka yöntem izlenmesi engellenmiştir'' denildi. 

Bu karar doğrultusunda 24 saat esasına göre görev yapan personellere yemek yardımı yapılması talebiyle yapılan başvuru reddedildi. İlk derece mahkemesi işlemi iptal etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@