Danıştay İptal Etmişti, Devlet Bahçeli'den Son Dakika Andımız Açıklaması Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan öğrenci andını kandıran yönetmeliğin iptal edilmesini sağlayan değişiklik Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 8.

Danıştay İptal Etmişti, Devlet Bahçeli'den Son Dakika Andımız Açıklaması Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan öğrenci andını kandıran yönetmeliğin iptal edilmesini sağlayan değişiklik Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 8. Dairesi tarafından bozulmuştu. Danıştay tarafından verilen karar kapsamında artık okullarda andımız okunmayacak.

Bugün yapmış olduğu açıklama ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son derece sert açıklamalarda bulundu. Verilen kararı eleştiren Bahçeli verilen kararı pimi çekilmiş bir bomba olarak değerlendirirken bu kararı maksatlı ve yanlı bulduğunu dile getirdi.

ÖĞRENCİ ANDI KARARI PİMİ ÇEKİLMİŞ BİR BOMBADIR!

Devlet Bahçeli yapmış olduğu açıklamasında HDP milletvekilleri için hazırlanan fezlekenin meclise gönderildiği bir dönemde alınan andımız kararını eleştirerek "Yaklaşık iki yıldır bekletilen bu davanın, bir anda karara bağlanarak servis edilmesi maksatlıdır, marazidir, melun bir hevesin ve hedefin işaretidir. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Türk'üm demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır.

Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye, anlaşmazlıkları körüklemeye, kutuplaşmayı tahrik etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur" diyerek MHP'nin Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun henüz açıklanmayan ancak basına sızdırılan kararının karşısında olduğunu söyledi.

DANIŞTAY'IN ANDIMIZ KARARI SKANDALDIR!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay tarafından verilen kararı "skandal" olarak nitelendirirken kararın açıklanması sürecini ve zamanını manidar bulduklarını söyledi. Devlet Bahçeli yazılı açıklamasını "Türküm, Doğruyum" sözleri ile sona erdirirken sürecin takipçisi olacaklarını dile getirdi.