Dar Gelirli İhtiyaç Sahibi Ailelere Kömür Yardımı Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı! 2022 Yılı Kömür Dağıtım Takvimi

Kömür dağıtımı için beklenen Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete ile yayımlandı! Muhtaç ailelere kömür yardımı kararı ile tarihler belli oldu. 2022 kömür yardımı ne zaman dağıtılacak, başladı mı?

Finans 13.01.2022 - 07:25 13.01.2022 - 07:30 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan İhtiyaç Sahibi Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5097), 13 Ocak 2022 Tarihli ve 31718 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan karar kapsamında "2022 yılında kimler kömür yardımı alabilir, kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır, kömür yardımı ne zaman dağıtılacak?" gibi sorular da yanıtlanmış oldu. 

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında gerçekleştirmiş olduğu Ulusa Sesleniş Konuşmasında ihtiyaç sahibi ailelere 2022 senesinde kömür yardımı yanı sıra artık doğalgaz yardımı da dağıtacaklarını açıklamıştı. Muhtaçlık kriterlerine sahip olan ailelere Mart ayından itibaren kömür yardımının yanı sıra doğalgaz yardımı da yapılması bekleniyor.

2022 KÖMÜR YARDIMI NE ZAMAN DAĞITILACAK?

13 Ocak 2022 Tarihli ve 31718 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan İhtiyaç Sahibi Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5097) kapsamında 2022 yılına ilişkin kömür yardımı dağıtım takvimi de belirlenmiş oldu. 

kömür yardımı kararı resmi gazete

kömür yardımı dağıtım takvimi 2022

Yayımlanan karar kapsamında 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında belirlenen muhtaçlık kriterlerine sahip olan aileler 2022 yılında yukarıda illere göre belirlenen tarihlerde dağıtılacak olan kömür yardımından yararlanabilecek. 

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Aranılan muhtaçlık kriterlerine sahip olan kişiler oturmuş oldukları mahallenin muhtarı üzerinden başvuru yapabileceği gibi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, belediyeler ve kaymakamlıklar üzerinden de başvuru yapma imkanına sahip bulunuyor. 

kömür yardımı e devlet başvurusu

E-DEVLET BAŞVURU LİNKİ VE BAŞVURU SONUCU SORGULAMA! KÖMÜR YARDIMI E DEVLETTEN NASIL BAKILIR?

E devlet üzerinden kömür yardımı başvurusu yapmak ve TC ile kömür yardımı sorgulama ekranına ulaşmak için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ! Gelen ekranda belediyeler üzerinden yapılan başvurular sorgrulanabilmekte olup arama ekranına kömür yardımı yazarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sorgulama ekranına da ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@