Dar Gelirli Vatandaşa Devletten 130 TL Taksitle 270 Ay Vadeli 2+1 Ucuz Konut Satışı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Programları kapsamında dar gelirli vatandaşlara aylık 130 TL taksitle 2+1 ev sahibi olma imkanı sunacak!

Emlak Haberleri 28.07.2021 - 15:14 28.07.2021 - 15:37 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları ve kredi faiz oranları nedeni ile dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları artık nerede ise imkansız bir hale geldi. Konut fiyatlarına gelen fahiş zamlar sonrasında ucuz ev bulmak zorlaşırken süreçe dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından müjdeli haber verildi. 

DAR GELİRLİ AİLELERE AYLIK 130 TL TAKSİTLE 2+1 EV SAHİBİ OLMA İMKANI!

Ev sahibi olmanın giderek zorlaşması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından barınma yardımları kapsamında sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahiplerini devlet Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden ev sahibi yapacağını duyurdu. Daha öncede yapılan açıklama ile rekor oranda başvuru alınmıştı. 

barınma-yardımı-1

Söz konusu yardımdan sadece sosyal güvencesi olmayan kişiler yararlanabilecek ve bu kişilere Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden düşük taksitlerle ev verilecek. 

AYDA SADECE 130 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNULACAK! 

Düzenlenen kampanya kapsamında dar gelirli ailere konut projesini Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ gerçekleştirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra ağırlıklı olarak sosyal konut projeleri üretmeye başlayan ve ucuz ev sahibi olmak isteyen kişilere destek veren TOKİ konutları taksitle satacak. 

270 ay vadeli olarak satılacak olan konutlar bu nedenle son derece ucuz taksitlerle ödenecek. Satışa sunulan projelerden ev alan kişiler 1+1 konut almaları durumunda aylık 100 lira taksit öderken 2+1 konut alması durumunda ise 130 lira taksit ödeyecek. 

Taksitler sabit olacak ve değişmeyecek. 2021 senesi için TOKİ tarafından yeni başvuruların açılması beklenirken bu sene programa alınmasa dahi oluşan yoğun talep nedeni ile 2022 senesinde başvuru duyurusunun yayımlanması bekleniyor.

SOSYAL KONUT PROJESİNDEN KİMLER EV ALABİLİR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan ucuz konut projeleri sadece dar gelirli ailelere yönelik yapılan projelerdir. Bu projelerden ev satın almak isteyen kişilerin ilk kez ev sahibi olması şartı aranırken yine daha önce TOKİ üzerinden ev satın alan kişilerin ya da konut kredisi çekenlerin başvuru yapmalarına izin verilmemektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@