Dar Gelirliler İçin Bakan Murat Kurum'dan Konut Açıklaması Geldi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dar gelirli ailelere konut açıklamasında bulundu.

Dar Gelirliler İçin Bakan Murat Kurum'dan Konut Açıklaması Geldi!

Karaağaç Millet Bahçesi, İlk Fidan Dikimi ve Toplu Açılış Töreni, Isparta Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Düzenlenen törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'da katıldı. Bakan Kurum törende yapmış olduğu konuşmasında hükümet olarak tüm dar gelirli aileleri ev sahibi yapana kadar çalışmaya devam edecekleri sözünü yeniledi.

Şimdiye kadar hükümet olarak verdikleri tüm sözleri tuttuklarını belirten Bakan Murat Kurum, 81 il genelinde arı gibi çalıştıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bugüne kadar 4 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Bakan Kurum, 20 senelik zaman dilimi içerisinde ise 18 milyar lirayı aşan tutarda yatırım yaptıklarını söyledi.

EVİ OLMAYAN TEK BİR ALT GELİRLİ VATANDAŞ KALMAYACAK!

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında "Isparta'dan milletimize bir kez daha söz veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar; konutlar inşa etmeye, yeni yuvalar kurmaya, yavrularımızı mutlu etmeye; aşkla, şevkle, azimle devam edeceğiz" diyerek alt gelir grubu herkesi ev sahibi yapacaklarını bir kere daha dile getirdi.

TOKİ tarafından üretilecek olan 150 bin sosyal konut projesi kapsamında Isparta'da 2 projede toplam 236 konut daha inşa edeceklerini belirterek 81 ilde konut üretimine tüm hızı ile devam ettiklerini belirten Bakan Murat Kurum, Eğirdir Gölü ve çevresini ise özel koruma alanı olarak ilan etmek için çalıştıkları müjdesini verdi.